Jak wybrać fotel gamingowy?

[REKLAMA]

E-sport szybko zyskuje na popularności. Gry komputerowe to obecnie już nie tylko hobby, ale dla niektórych nawet sposób zarabiania na życie. Fakt jest taki, że gaming to pasja ciesząca się ogromną popularnością. Skoro tak, na rynku nie brakuje już nie tylko wysokiej jakości komputerów przeznaczonych dla graczy, ale również najróżniejszych akcesoriów i mebli. Nie inaczej jest w przypadku foteli gamingowych. Sprawdzamy, jak wybrać dobry fotel dla gracza i czym powinien się on charakteryzować.

Fotel gamingowy a zdrowie gracza

Co rzuca się w oczy to na pewno wygląd foteli dla graczy. Nie ulega wątpliwości, że są to meble o specyficznym designie, często wzorowane na fotelach, jakie możemy zaleźć w samochodach wyścigowych. Jednak wygląd to nie wszystko. Najlepsze fotele gamingowe mają nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim być funkcjonalne.

Komfort w czasie gry jest bezcenny, zwłaszcza że potrafi ona trwać wiele godzin. W związku z tym fotel dla gracza musi zapewniać odpowiednie podparcie pleców oraz karku. Dlatego też takie fotele mają specjalny kształt, regulowane poduszki oraz pozwalają na szeroki zakres zmiany położenia.

Oczywiście nie można pominąć kwestii jakości. Dlatego dobre fotele dla graczy mają stalowy szkielet i aluminiową podstawę. Sprawą indywidualną jest kolor i materiał obicia (np. poliester, tkanina, alcantara, ekoskóra, skóra naturalna). Ważniejsze jest to, co znajduje się w środku. Zalecanym materiałem wypełnienia jest zimna pianka, która nie poddaje się próbie czasu i się nie odkształca.

Fotel dla gracza – najważniejsze funkcje

Oczywiście dobry fotel dla gracza powinien być bogaty w przydatne funkcje. Do najważniejszych z nich należą m.in.:

  • Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa i szyi – dobry fotel gamingowy jest wyposażony w dwie poduszki. Jedna podpiera lędźwiowy odcinek pleców, druga – szyję. W ten sposób sylwetka gracza podczas gry jest ułożona prawidłowo. Jeżeli są one regulowane, można je dopasować optymalnie do swojego wzrostu.
  • Regulacja podłokietników – dobrze jeżeli mamy możliwość ustawienia podłokietników w kilku płaszczyznach. Lepsze fotele gamingowe pozwalają regulować nie tylko ich wysokość, ale też rozstaw i położenie w płaszczyźnie poziomej.
  • Regulacja odchylenia do tyłu i kołysanie – nie są to funkcje potrzebne podczas gry, ale za to bezcenne dla odpoczynku między kolejnymi rozgrywkami.

Oprócz tego można zwrócić uwagę na kieszenie. Wbrew pozorom jest to naprawdę przydatny dodatek. Mimo iż różne przedmioty możemy ustawić na biurku (najlepiej gamingowym), znajdzie się dla nich miejsce właśnie w zintegrowanych z fotelem kieszeniach. Zalecamy też zainteresować się podnóżkiem, chociaż jest to dodatkowe akcesorium gwarantujące dużą wygodę dla nóg. Tak, podczas gry męczą się nie tylko dłonie czy głowa, ale również nogi i wcale nie dotyczy to wyłącznie gier, w których wykorzystujemy moduł pedałów.

Podsumowując, na rynku jest mnóstwo foteli przeznaczonych dla graczy. Co ważne, są one dostępne w różnej grupie cenowej, dlatego każdy hobbysta gier wideo na pewno znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *