Osłony okienne w naszym mieszkaniu – podpowiadamy jakie wybrać

[REKLAMA]

Wybór właściwej aranżacji okiennej jest bardzo często dość dużym wyzwaniem. Spowodowane jest to tym, że przestrzeń okienna jest wbrew pozorom niezmiernie ważną częścią każdego wnętrza.

Kiedy wchodzimy do danego pomieszczenia, podświadomie patrzymy na okna i ich aranżację, ponieważ wpada przez nie światło słonecznie, według którego toczy się nasz rytm dobowy. Z tego powodu osłony okienne muszą być nie tylko praktyczne, ale także i stylowe oraz eleganckie. Jak wkomponować aranżację okienną w stylistykę całego pomieszczenia i czy jest tutaj miejsce na bardzo praktyczne rozwiązania, jak np. moskitiery?

Karnisze nowoczesne, czyli klasyczna aranżacja okienna w nowoczesnym stylu

W czasach kiedy prym wiodą głównie rolety, wydawać mogłoby się, że czas karniszy już minął, lecz okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na wybór karniszy nowoczesnych do aranżacji okiennych. Dzisiejsze nowoczesne karnisze doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w minimalistycznych i nowoczesnych stylach, ponieważ najbardziej popularnym rodzajem karnisza, jest dzisiaj prosty metalowy drążek.

Współczesne, nowoczesne karnisze składają się zazwyczaj z pojedynczych lub podwójnych drążków. To, jakie wybierzemy do naszych wnętrz, uwarunkowane jest przede wszystkim tym, czy chcemy mieć same zasłony, czy firanki razem z zasłonami. Bardzo szeroki wybór rodzajów i stylów karniszy sprawia, że możemy dobrać nawet ich szerokość. Warto pamiętać, że wnętrza małe i słabo naświetlone lepiej prezentują się z cienkimi i delikatnymi karniszami, które podkreślają minimalistyczny wygląd pomieszczenia. Z kolei duże i świetliste wnętrza lepiej będą się prezentowały z masywnymi i szerszymi karniszami.

Jeśli szukamy elementu aranżacji okiennej, który doda wnętrzu elegancji i stylu, to warto jest postawić na nowoczesne karnisze z serii Neo Prestige od firmy Karnix https://www.karnix.pl/linia-neo.html. Połączenie eleganckiego metalu i naturalnego drewna sprawia, że nowoczesny karnisz z serii Neo Prestige dodają szyku i stylu każdemu wnętrzu.

Praktyczna i stylowa ochrona przed insektami

Okazuje się, że ochrona przed irytującymi insektami, także może być stylowa i nie będzie psuć charakteru, w jakim zostało urządzone dane wnętrze. Moskitiery ramkowe są rozwiązaniem, które skutecznie chroni przed komarami, a także doskonale wpasowuje się w każde wnętrze. Siatka moskitiery jest utkana w taki sposób, by powietrze skutecznie się przez nią przedostawało, a komary i insekty zostały skutecznie odseparowane od naszych wnętrz. Ramka moskitiery okiennej zbudowana jest z aluminium, dzięki czemu są one w pełni odporne na wszelkie działanie czynników atmosferycznych. Warto dodać, że ramki dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu z łatwością dobierzemy je do charakteru naszych wnętrz. Moskitiery okienne ramkowe świetnie komponują się z minimalistycznym stylem nowoczesnym i skandynawskim.

Jeśli chcesz sprawdzić, w jakich kolorach dostępne są moskitiery, koniecznie odwiedź stronę producenta https://www.karnix.pl/moskitiery-ramowe.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *