Podział ról w związku – jak go ustalić?

[REKLAMA]

Każdy z nas tak naprawdę posiada pewną społeczna historię rodzinną. Na takową historię składa się obserwacja zachowań członków naszej rodziny, wychowanie jak i także wszelkie przesłanki osobowościowe. Musimy także zdawać sobie sprawę, że na świecie nie było, nie ma i póki co nie zapowiada się na to, aby były dwie jednakowe osoby. Tak naprawdę to nawet jednojajowe bliźnięta są różne, a genetycznie są identyczne.

Oznacza to nic innego jak to, że gdy kobieta z mężczyzną zakochują się w sobie oraz postanawiają ze sobą być to mimo wszelkich charakterologicznych poglądów są to w dalszym ciągu dwie, bardzo różniące się osoby. Mimo to, że osoby te są razem to wciąż są osobami o skrajnie często różniących się poglądach oraz wywodzących się z różnych rodzin. Nawet jak spędzamy ze sobą cały swój wolny czas to nadal są dwiema różnymi osobami. Musimy sobie zatem odpowiedzieć na pytanie jak ze sobą żyć. Musimy sobie doskonale zapamiętać, że pomimo nie wiadomo jak gorącego uczucia para po pewnym czasie zaczyna być ze sobą w konflikcie.

Wystarczy krótka wymiana zdań i zaczyna się walka nagle dwóch odmiennych osobowości. Gdy jesteśmy w konflikcie z osobą, z którą jesteśmy w związku to bardzo często wracamy do wartości, których nauczyli nas nasi rodzice oraz do wartości, które wynieśliśmy z domu. Jednak jest jedno pocieszenie. Jest sposób, aby w naszym związku zapanował ład, porządek oraz spokój emocjonalny. Jednak skąd mamy to wszystko wiedzieć? Na pewno nie nauczymy się tego w szkole. W szkole naprawdę uczymy się przeróżnych rzeczy, ale wytrwałości i walki o swój związek niestety albo stety nie. Właściwie to zupełnie pomijany jest temat jak być szczęśliwym człowiekiem oraz jak tworzyć rodzinę w pełni szczęśliwą. W szkole uczą dzieci przygotowania do życia w rodzinie czy też przygotowania seksualnego, ale pamiętajmy, że nawet najlepszy na świecie seks nie pozwoli nam na uratowanie naszego związku.

Musimy wychodzić z założenia w swoim życiu, że nigdy nie jest za późno, aby swoje życie udoskonalić. By być rzeczywiście w szczęśliwym związku i być kochanym oraz jednocześnie kochać to musimy naprawdę bardzo się poświęcić. Wkład naszej pracy musi być ogromny. Nie tylko dobry seks zbliża dwoje ludzi. Tak naprawdę dwoje ludzi zbliża się dzięki czasu poświęconego na ustalenia różnego rodzaju oraz rozmowy o naszym związku. Dlatego tak ważny jest podział ról w związku. Nie ma jednak jednego wzoru na podziały. Nie zawsze kobieta jest spokojniejsza, a mężczyzna bardzo porywczy i działający szybciej niżeli pomyśli. Nie zawsze kobieta porządkuje nasz dom, a mężczyzna rozrzuca po mieszkaniu swoje skarpetki. Pamiętajmy, że ten podział nie wymaga od nas sztucznego ustalenia. Wszystko absolutnie musi wydarzyć się naturalnie. Pozwólmy na to. Musimy wiedzieć także, że nie ma nic bardziej wartościowego niżeli życie i trwanie w szczęśliwym związku, który jest dla nas największym darem. Jednak, by tak było nie można tylko wymagać, należy także dawać.

Więcej informacji
Chciałbyś dowiedzieć się więcej o technikach uwodzenia i związkach? Odwiedź stronę www.uwodzenie.org i sprawdź to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *