Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych – czy to ma sens?

[REKLAMA]

Zmarszczki są powszechnie kojarzone z zaawansowanym wiekiem. Nie mamy do końca wiedzy na temat tego, z czym się wiąże występowanie zmarszczek, jakie są elementarne zaburzenia czynnościowe i anatomiczne, które związane są bezpośrednio z rozwojem takowych zmian dermatologicznych.

Skąd biorą się zmarszczki?

Za główną przyczynę zmarszczek trzeba uznać wszelkie zaburzenia związane z mikro architektoniką naszej skóry. Tylko stosując innowacyjne rozwiązania medyczne możliwe jest całkowite ograniczenie występowania zmarszczek lub też zmiana ich morfologii w stronę, która będzie bardziej możliwa do zaakceptowania przez osoby z tym problemem dermatologicznym. W pewnym wieku krem przeciwzmarszczkowy zaczyna gościć na półkach i stolikach wielu osób. Czy jednakowoż to ma sens? Spróbujemy to przeanalizować na podstawie sposobu powstawania zmarszczek.

Utrata elastyczności skóry, zaburzenia w zakresie uwodnienia skóry, aktywności glikozoaminoglikanów, kwasu hialuronowego oraz kolagenu to główne elementy związane z rozwojem zmarszczek. Z całą pewnością trzeba zwrócić uwagę na kwestie dotyczące odżywienia skóry oraz podaży właściwych witamin i minerałów. Powszechnie wiadomo, iż osoby chude są bardziej narażone na występowanie zmarszczek. Jest to prawda, gdyż mniejsza ilość podściółki tłuszczowej uwydatnia zaburzenia w zakresie elastyczności skóry.

Jak leczyć skutecznie problemy ze zmarszczkami?

Na pewno trzeba zadbać o suplementację bardzo ważnych składników dietetycznych. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na poziomy:

• Witaminy D3,
• Magnezu,
• Cynku,
• Witaminy A,
• Żelaza,
• Miedzi,
• Witamin z grupy B,
• Witaminy E,

Każda osoba mająca problemy ze zmarszczkami powinna zainteresować się również odpowiednią pielęgnacją skóry. Skuteczne, poza zabiegami estetycznymi, mogą być różnorodne środki, takie jak krem przeciwzmarszczkowy. Oczywiście krem kremowi nierówny, niemniej jednak wypunktujemy tutaj, jakie są
najważniejsze cechy dobrego kremu na zmarszczki.

Idealny krem przeciwzmarszczkowy

Każdy dobry krem przeciwzmarszczkowy ma za zadanie przede wszystkim lepsze odżywienie skóry, poprawę krążenia i aktywności komórek produkujących kwas hialuronowy oraz wpływających na elastyczność tkanki łącznej skóry. W tym celu trzeba zastosować preparaty stymulujące wzrost fibroblastów oraz środki ujędrniające, przede wszystkim poprzez lepsze nawilżenie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *