Kiedy należy udać się do podologa?

[REKLAMA]

Istnieje kilka głównych objawów, które wskazują, że powinieneś udać się do podologa. Jeśli doświadczasz któregoś z nich, najwyższy czas umówić się na wizytę. Poniżej przedstawimy najczęściej spotykane objawy.

Odczuwanie bólu w stopach

Należy jak najszybciej udać się do podologa kiedy czujemy ból stopy, który nie ustępuje po tygodniu lub dwóch leczenia w domu, np. przy użyciu lodu, uniesienia i ibuprofenu. Powinieneś udać się do specjalisty także w sytuacji kiedy:

  • posiadasz opuchliznę na stopach,
  • masz zaczerwienione stopy lub kostki,
  • odciski nie chcą się prawidłowo goić.

Jeżeli szukasz specjalisty w stolicy to podolog Warszawa będzie idealnym wyborem. 

Trudności z chodzeniem

Trudności z chodzeniem lub staniem przez długi okres czasu może również wskazywać na konieczność wizyty u podologa. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy ból nasila się w miarę aktywności, a nie ulega poprawie. Jeśli odczuwasz także drętwienie, ból lub mrowienie w stopach, może to być oznaką uszkodzenia nerwów i należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską. Podologia Warszawa to idealny kierunek gdzie powinieneś się zgłosić, aby w odpowiedni sposób zadbać o swoje stopy. 

Wrastające paznokcie

Wrastający paznokieć u nogi to sytuacja, w której krawędź paznokcia wrasta w ciało palca. Może to powodować zaczerwienienie, obrzęk i ból. Nieleczony wrastający paznokieć może prowadzić do zakażenia. Jeśli jesteś chory na cukrzycę, nawet niewielkie skaleczenie na stopie może bardzo szybko stać się poważnym problemem.

Chorujesz na cukrzycę? Musisz być pod stałą kontrolą podologa!

Jeśli chorujesz na cukrzycę, szczególnie ważne są regularne wizyty kontrolne u podologa. Diabetycy są narażeni na problemy ze stopami, takie jak uszkodzenie nerwów, infekcje i owrzodzenia. Wczesne wykrycie tych problemów pozwala często uniknąć poważnych powikłań.

Wybór odpowiedniego specjalisty 

Pamiętaj, że nie wszyscy podolodzy są tacy sami. Przy wyborze podologa ważne jest, abyś znalazł takiego, z którym czujesz się komfortowo i który ma doświadczenie w leczeniu Twojego konkretnego problemu.

Twoje stopy są ważną częścią Twojego ciała i powinieneś o nie dbać! Jeśli masz jakiekolwiek obawy lub ból stóp, który nie ustępuje, umów się na wizytę u podologa już dziś.

Tak więc, jeśli doświadczasz któregokolwiek z powyższych objawów lub masz cukrzycę, umów się na wizytę u podologa już dziś! Twoje stopy będą Ci wdzięczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *