Najlepsze konto dla studenta, czyli jakie?

[REKLAMA]

Wyniki sondażu są jednoznaczne – to właśnie młodzi wykazują największe zainteresowanie nowoczesną bankowością. Zwracają uwagę na zalety, zgodnie z którymi banki oferują im dzisiaj produkty tanie, komfortowe i z całym pakietem dodatkowych korzyści. Konto, na którym można było tylko gromadzić środki pieniężne, już dawno odeszło do lamusa. Dzisiaj liczy się kompleksowe zarządzanie finansami.

Brak opłat

Nie ma wątpliwości, że dla młodych ważna jest minimalizacja kosztów. Konto dla studenta ma być więc tanie, najlepiej darmowe. Instytucje bankowe spełniają te oczekiwania w pełni. Dzisiaj można mieć rachunek, którego otwarcie kosztowało dokładnie 0 złotych.

Bezpłatne ma być również prowadzenie takiego konta. Młodzi nie chcą płacić też za wyciąganie gotówki z bankomatów ani za realizowane przelewy.

Konto dla studenta ma być online

Bankowość internetowa to priorytet. Konto dla studenta z platformą online cieszy się dzisiaj największą popularnością. Młodzi chcą również korzystać z innowacyjnych nowinek. Ci, którzy jeszcze nie mają dostępu do bankowości mobilnej, potwierdzają, że w niedalekiej przyszłości planują taki mieć. Zarządzanie swoimi finansami za pośrednictwem tableta czy smartfona to dzisiaj norma. Nic dziwnego, że tradycyjne oddziały banków są masowo zamykane.

Tylko z dodatkowymi bonusami

Samo konto nie wystarczy. Liczą się także dodatkowe korzyści. Banki oferują dzisiaj konto dla studenta, które jest oprocentowane. Oznacza to, że na zgromadzonych oszczędnościach można zarabiać. Konto internetowe ma być zarządzane kompleksowo. Z poziomu platformy online można dzisiaj wnioskować o kredyt hipoteczny, zakładać lokaty, nabywać karty kredytowe i zwiększać na nich limity.

Konto jest dzisiaj narzędziem do kontaktu z bankiem – na przykład przy wykorzystaniu formularza kontaktowego czy czata. Same instytucje bankowe oferują też szereg bonusów, jeśli tylko młody klient zgodzi się spełniać określone warunki. Bank przyznaje na przykład premię za ilość wykonanych transakcji bezgotówkowych czy daje rabaty na zakupy w konkretnych punktach handlowych.

Co na to banki?

Banki mają świadomość ogromnego potencjału, jaki drzemie w młodych klientach. To młode pokolenie jest wymagające, ale z drugiej strony nie jest roszczeniowe. Co więcej, młodzi wykazują o wiele większą wiedzę z zakresu określonych produktów bankowych, nie trzeba ich namawiać do ich nabywania. Młody klient to zdecydowany klient.

Oferując atrakcyjne produkty, banki mogą zarabiać na młodym pokoleniu. Ci chętniej korzystają z bankowości pośredniej, dzięki czemu instytucje nie muszą prowadzić tak dużej ilości tradycyjnych oddziałów. Co więcej, zdobycie lojalności młodego klienta zapewni z nim współpracę przez długie lata. To dlatego studentom oferowane są tak atrakcyjne warunki prowadzenia kont bankowych. To dlatego też spełnia się ich wszystkie wymagania. Trzeba pamiętać, że konkurencja nie śpi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *