5 pomysłów na prezent mikołajkowy dla 2 latka

[REKLAMA]

Pierwsze lata życia dziecka są bardzo istotne pod względem rozwoju i uczenia się świata. Jedne malce rozwijają się szybciej, inne wolniej. To właśnie nierównomierne tempo rozwoju oraz nieznajomość tego, co może sprawić w tym okresie życia dziecku radość wprawia rodziców w małe zakłopotanie w okresie mikołajkowym i przedświątecznym. Na co warto zwrócić uwagę odwiedzając sklep dla dzieci w poszukiwaniu prezentu mikołajkowego dla dwulatka?

Drugi rok życia dziecka – co warto wiedzieć?

Drugi rok życia dziecka jest istotnym okresem zarówno w jego życiu, jak i życiu jego rodziców. Maluszek nieustannie intensywnie rozwija się i uczy nowych zachowań. Mimo, iż każde dziecko ma swoje własne tempo rozwoju, można wyznaczyć pewne umiejętności, które dzieci po drugim roku życia nabywają mniej więcej w tym samym czasie. To, w jaki sposób maluszek komunikuje się z otoczeniem i bawi się, jest istotną wskazówką dla rodziców, która dotyczy etapu jego rozwoju. Dziecko dwuletnie może zadawać mnóstwo pytań oraz próbować być samodzielnym. Jednak nie wolno zapominać, że i tak wciąż jest on zależny do mamy i taty – to właśnie rodzice mają ogromny wpływ na jego rozwój.

Dwulatek z całych sił próbuje pokazać swoją niezależność oraz przeciwstawić się zasadom, które wyznaczają rodzice. Bunt dwuletniego dziecka jest prawdziwym wyzwaniem dla rodziców – to najbardziej wymagający dla nich etap. Najistotniejsze jest, aby w tym czasie nie dać się ponieść emocjom, gdyż jest to naturalny etap, który z czasem minie. Najważniejsze to chwalić dwulatka za odpowiednie zachowania i postępy. Wsparcie rodziców jest istotnym elementem, który wspiera odpowiedni rozwój dziecka.

Sklep dla dzieci – co kupić dwulatkowi na mikołajki?

Dobrym pomysłem na prezent dla dziecka na mikołajki, który można kupić, odwiedzając sklep dla dzieci, to:

  1. Zestaw naczyń Tum Tum Tiny – w zestawie znajdują się sztućce, kubek ze słomką, miska i talerz. Akcesoria te mają innowacyjne kształty, wyprofilowane w taki sposób, aby pomóc maluszkowi nabrać posiłek na łyżkę czy widelec.
  2. Gra Haby – jest to pierwsza gra w ogrodzie, która polega na tym, iż dzieci muszą ścigać się z krukiem. Dokładniej ujmując chodzi o to, aby gracz zebrał szybciej wszystkie owoce z sadu niż kruk. W czasie gry dzieci mogą ćwiczyć rozpoznawanie barw. Poza tym, że sama gra w sobie jest ciekawa, jej elementy można wykorzystać do innych gier. Drewniane owoce są dość spore, przez co mogą one posłużyć np. Do zabawy w gotowanie.
  3. Wędkowanie Djeco – taki zestaw zawiera drewniane dwie wędki oraz bajecznie kolorowe magnetyczne rybki. Kartonik, w który opakowane są rybki może być wykorzystany jako jeziorko. Dziecko podczas próby złowienia rybki ćwiczy precyzję. Z tym zadaniem bez problemu poradzą sobie również młodsze dzieci (około półtora roku). Z dwulatkiem można bawić się w prawdziwe zawody wędkarskie.
  4. Układanka magnetyczna Geoform – to całkiem sporych rozmiarów drewniana walizeczka wyposażona w drewniane magnesy o różnych kształtach. Zestaw zawiera również dwie karty z obrazkami, które są pomysłem na to, co można stworzyć z magnesów. Oczywiście można również konstruować własne kompozycje. Geoform niesamowicie pobudza kreatywność i wyobraźnie, jak również jest doskonałą zabawką podczas podróży.
  5. Muszelka Bilibo – maluszek może robić z muszelką co tylko zapragnie – bujać się, kręcić, siedzieć, używać do zabawy w piasku, śniegu czy wodzie. Jest to akcesorium służące do zabawy, które pozytywnie wpłynie na rozwój dwulatka poprzez oddziaływanie na zmysł równowagi, przestrzeni i ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *