Co na katar u niemowlaka?

[REKLAMA]

Katar u niemowlęcia jest z pewnością takim stanem, który wzbudza niepokój u rodziców. Dlatego powinni oni zadbać o codzienną higienę noska swojego malucha, by nie obawiać się dalszych konsekwencji związanych z rozwojem choroby.

Jak dbać o nos niemowlęcia na co dzień?

Nawet jeśli u naszego malucha nie występuje jeszcze katar u niemowlaka to powinniśmy wiedzieć, jak dbać o nosek dziecka. Przede wszystkim, należy sprawdzać, czy nie ma w nim żadnych brudów. Należy też systematycznie wietrzyć pomieszczenie, w którym znajduje się dziecko. Poza tym, nie można zapominać o właściwym poziomie nawilżenia w mieszkaniu. Nie można dziecka przegrzewać oraz nie można dopuścić do jego przewiania. To bowiem wszystko może doprowadzić do rozwinięcia się kataru. Jeżeli już zaś katar się pojawi, to powinniśmy pamiętać o tym, by korzystać ze sprawdzonych środków dzięki którym maluch poczuje ulgę, a stan chorobowy nie rozwinie się.

Izotoniczny, fizjologiczny roztwór soli mineralnych

Na stronie www disnemar.pl można przeczytać, czym charakteryzuje się Disnemar Baby, a więc fizjologiczny roztwór soli mineralnych. Produkt ten rozpyla się do nosa, przyjmuje on postać delikatnej mgiełki. Preparat ten można stosować już u dzieci od 1. dnia życia. Idealnie sprawdzi się przy zwalczaniu: kataru, nieżytu nosa, czy przy przesuszeniu śluzówki. Specjalnie zaprojektowany dozownik sprawia, że aplikacja jest przyjemna i nie wywołuje w dzieciach paniki. Naturalne pH Disnemar Baby sprawi, że błona śluzowa nosa będzie odpowiednio oczyszczona i nawilżona. Produkt ten można stosować na co dzień, jak i podczas choroby, co wzmocni regenerację dróg oddechowych. Należy pamiętać, że przez pierwsze miesiące życia niemowlęta oddychają wyłącznie nosem, w związku z czym Disnemar Baby sprawdzi się, gdyż: usuwa nadmiar wydzieliny, ułatwia oddychanie, usuwa chorobotwórcze mikroorganizmy, a także zmniejsza podatność śluzówki nosa na infekcję. Warto wspomnieć, że jest to też preparat dedykowany alergikom. Również dzieci i osoby starsze mogą korzystać z preparatu Disnemar, ponieważ wykazuje on takie samo działanie jak wersja Baby.

1 thought on “Co na katar u niemowlaka?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *