Co to i czy warto stosować MDM?

[REKLAMA]

MDM (Mobile Device Management) to oprogramowanie umożliwiające kontrolę urządzeń mobilnych używanych przez pracowników Twojej firmy. Dzięki niemu masz możliwość zdalnego zarządzania i konfigurowania wszystkich firmowych telefonów, tabletów czy laptopów, niezależnie od oprogramowania, które jest w nich stosowane. Dodatkowo, MDM umożliwia zabezpieczanie danych znajdujących się w pamięci urządzeń mobilnych.

Dzięki MDM to Ty decydujesz, w jaki sposób wykorzystane zostaną firmowe urządzenia mobilne – zdalna konfiguracja umożliwia blokowanie połączeń i wysyłania SMS-ów na niepożądane numery czy korzystanie z niezwiązanych z pracą aplikacji. MDM daje Ci gwarancję, że Twoi pracownicy korzystają z firmowych urządzeń mobilnych wyłącznie w celach służbowych. Pozwoli Ci to uniknąć dodatkowych, niespodziewanych kosztów, takich jak opłaty roamingowe czy koszty prywatnych rozmów i SMS-ów.

Niewątpliwą zaletą MDM jest możliwość ochrony wrażliwych dla Twojej firmy danych. Ochrona zapewniana jest na kilku płaszczyznach – poprzez blokowanie połączeń i SMS-ów, archiwizację danych oraz dzięki zdalnemu usuwaniu danych z urządzenia w przypadku jego kradzieży.

Oprócz kontroli kosztów i uniemożliwienia wykorzystania urządzeń firmowych w celach prywatnych, zablokowanie połączeń i wysyłania SMS-ów na niepożądane numery umożliwia wstępną ochronę poufnych danych firmy przed ich wyciekiem. Twoi pracownicy, korzystając z urządzeń należących do systemu MDM, nie będą mogli przekazywać firmowych danych osobom zewnętrznym.

Wszelkie dane, zawarte na urządzeniach należących do sieci MDM, są dodatkowo archiwizowane i zabezpieczane. Nie musisz obawiać się ich utraty w przypadku zniszczenia czy kradzieży zawierającego je urządzenia.

Dodatkową ochronę w przypadku kradzieży urządzenia mobilnego stanowi możliwość zdalnego usuwania danych i zablokowania skradzionego telefonu czy tabletu. Sieć MDM umożliwia także lokalizację należącego do niej urządzenia, co może znacząco zwiększyć szansę na jego odzyskanie.

MDM jest niezwykle przydatne w zarządzaniu firmą, szczególnie obecnie, gdy urządzenia mobilne są powszechnie wykorzystywane w pracy. Gwarantuje zarówno właściwe wykorzystanie urządzeń firmowych, jak i pełną ochronę danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *