Dzieci mają supermoce. PixBlocks pomaga je odkryć dzieciom z SOS Wiosek Dziecięcych.

[REKLAMA]

Każde dziecko potrzebuje wsparcia, miłości i poczucia bezpieczeństwa. Jednakże potrzebuje również możliwości i warunków do wykorzystania swoich zdolności i odpalenia drzemiącego w nim potencjału. Akademia PixBlocks wspólnie ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce pomaga rozwijać skrzydła najmłodszym i robi to z ogromnym zaangażowaniem i pasją.

Nie zawsze dziecko przychodzi do nas, jako rodzica, pierwsze z pomysłem na nowe zajęcia, nową aktywność. Zwykle to rodzic musi zrobić pierwszy krok i stworzyć odpowiednią przestrzeń do poznawania nowych rzeczy. Przestrzeń bezpieczną, zabawną, a najlepiej przestrzeń pełną wyzwań stymulujących zdolności poznawcze i rozwój.

PixBlocks zdecydował, że chce działać i wspierać w tym zakresie wspaniałych opiekunów z SOS Wiosek Dziecięcych! Wszystkie dzieciaki powinny mieć możliwość rozwijania swojego potencjału. Jako akademia, PixBlocks wskazuje im nowa ciekawą drogę, daje im narzędzia i wsparcie niezbędne do tego, by z łatwością odkrywały i wzmacniały swoje supermoce!

I tak zaczęła się wspólna przygoda ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce.

Chcąc pomóc, odkryć i wzmocnić umiejętności tam, gdzie mimo cudownych opiekunów, ważne jest każde dodatkowe wsparcie, PixBlocks do wspólnej edukacji zaprosił 50 dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Przed nimi niezwykły czas pełen nauki i zabawy. Dla dzieci od 7 do 10 lat PixBlocks przygotował kursy programowania bloczkowego, na których dzieci uczą się programowania przy pomocy obrazów przesuwanych myszą. Zajęcia są tak przygotowane, że nie wymagają od uczestników nawet umiejętności obsługi klawiatury. Natomiast dla dzieci starszych od 11 do 16 lat przeznaczony jest kurs programowania w języku Python, po którym zaprojektują swoją pierwszą, bardziej zaawansowaną grę. Python uczy mechaniki i logiki tworzenia, wykorzystywanych między innymi do pisania stron internetowych, aplikacji oraz gier.

Otwierajmy przed dziećmi nowe możliwości!

50 kursów programowania do końca tego roku szkolnego dla dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce to dopiero początek. Od lipca Akademia PixBlocks zaprosi dzieciaki do kolejnych kursów już w wakacyjnej formie.

Jeśli Ty też chcesz dołączyć do działań wspierających dobro najmłodszych z SOS Wioski Dziecięce, odwiedź stronę Stowarzyszenia. Każda pomoc jest ważna, nawet ta najmniejsza.

Każdy z nas może pomóc odpalić supermoce dzieci!

PixBlocks to miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje kompetencje cyfrowe

Akademia PixBlocks cały czas obserwuje zmieniający się świat, aby jak najszybciej odpowiadać na wyzwania z jakimi mogą mierzyć się dzieci i jak najlepiej przygotować je na przyszłość.

PixBlocks, stara się nie tylko śledzić trendy i zagadnienia, które mogą być bliskie dzieciakom, ale też tworzy rozwiązania na miarę ich potrzeb. Uczy logicznego i krytycznego myślenia, wytrwałości. Pokazuje jak tworzyć aplikacje, gry i animacje, a także jak korzystać z narzędzi cyfrowych w sposób kreatywny i bezpieczny.

https://pixblocks.com/

Notka prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *