Nie pozwól, aby ból Cię powstrzymywał! Czy winda domowa może pomóc w walce z bólem pleców lub nóg?

[REKLAMA]

Czy zauważyłeś, że z roku na rok Ty lub Twoi bliscy zmagacie się z coraz bardziej ograniczoną sprawnością fizyczną? O ile poruszanie się w obrębie jednego piętra nie sprawia większych problemów, to pokonanie schodów staje się prawdziwym wyzwaniem. Zobacz, co możesz zrobić, aby ból przestał powstrzymywać Cię przed aktywnym życiem.

Jednym z najwyraźniejszych znaków upływającego czasu jest stopniowo pogarszająca się sprawność fizyczna. Czy wiesz, jak możesz sobie pomóc w zachowaniu aktywnego stylu życia mimo fizycznych niedogodności? Winda domowa to najprostsze urządzenie do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Dowiedz się więcej o tych innowacyjnych urządzeniach i zlikwiduj bariery architektoniczne w swoim domu.

Windy domowe to urządzenia, które szybko zyskują na popularności. Wbrew sceptycznym opiniom, z wind domowych korzystają nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, które poruszają się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Windy domowe służą też seniorom czy osobom po urazach, które mają trudności z pokonywaniem schodów. Warto pomyśleć o montażu windy w sytuacji, gdy poruszanie się w obrębie jednego piętra nie sprawia większych trudności, natomiast pokonanie schodów może być prawdziwym wyzwaniem. Bariery architektoniczne mogą skutecznie uniemożliwiać korzystanie z całej powierzchni domu. W takim przypadku nie warto narażać się na niepotrzebny ból i niedogodności. Montaż windy domowej to skuteczny sposób likwidacji barier architektonicznych. Skontaktuj się z nami, nasi doradcy na pewno podpowiedzą najlepsze rozwiązanie. 

Jak winda domowa może pomóc w walce z bólem

Oczywiście montaż i korzystanie z windy domowej nie zastąpi tradycyjnych sposobów walki z bólem, jak rehabilitacja czy konsultacja z lekarzem. Umożliwi jednak prowadzenie bardziej aktywnego trybu życia. Gdy wizyty na piętrze domu przestaną być tak wielkim wyzwaniem, senior zyska więcej chęci do poruszania się po całym domu. Warto pielęgnować nawyki korzystne dla zdrowia, takie jak aktywność fizyczna.

Winda domowa może zachęcać do podejmowania różnorodnych działań. Dodatkowa powierzchnia życiowa, jaką odzyska senior lub osoba niepełnosprawna po montażu windy na pewno sprawi, że będzie on bardziej skłonny do aktywnego spędzania czasu.

Jaką windę wybrać do domu?

W ofercie firmy Windy Schodowe znajdziesz dwa modele windy domowej Stiltz. Każdy z nich to niezawodne urządzenie, wyposażone w szereg czujników bezpieczeństwa zapewniających komfort użytkowania. Użytkownik steruje windą za pomocą intuicyjnego pilota lub panelu sterowania dostosowanych do potrzeb osób starszych. Poznaj dwa najpopularniejsze modele wind montowanych w domach jednorodzinnych. 

Winda Stiltz Duo – najmniejsza i najtańsza winda do domu

Dwuosobowa winda Stiltz Duo to niewielkie urządzenie, które pomoże Ci zlikwidować bariery architektoniczne w Twoim domu. Po zamontowaniu winda zajmuje niewiele miejsca, zaledwie 80 x 105 cm. Ten model windy sprawdzi się w domach dwukondygnacyjnych, ponieważ maksymalna wysokość wjazdu to 4,5 m. Winda Stiltz Duo umożliwia połączenie piwnicy z parterem lub parteru ze strychem. Jeśli potrzebujesz windy z trzema przystankami, sprawdź kolejny model – windę Stiltz Trio.

Winda Stiltz Trio – połączy piwnicę, parter i pierwsze piętro

W windzie domowej Stiltz Trio zmieścisz wózek inwalidzki lub chodzik rehabilitacyjny. Dodatkowo, ten model windy wjeżdża na wysokość aż 6 m, może więc połączyć aż trzy kondygnacje, np. piwnicę, parter i pierwsze piętro. To bardzo wygodne rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy dzięki windzie będą znów mogli cieszyć się całą powierzchnią swojego domu. Aby zamontować windę Stiltz Trio wystarczy powierzchnia 110 x 130 cm. 

Jak kupić windę domową w najlepszej cenie

Tańszy model windy domowej, czyli Stiltz Duo, kosztuje ok. 75 – 80 tysięcy złotych. Z kolei większa, trzyosobowa winda Stiltz Trio to wydatek rzędu ok. 100 tysięcy złotych. Jeśli Ty lub Twoi bliscy planujecie zakup windy do domu, sprawdź, czy nie przysługuje Wam wsparcie PFRON. 

Dofinansowanie do zakupu windy do domu

Jeśli jesteś osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, kupując windę, możesz skorzystać ze wsparcia finansowego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak kupić windę domową z dofinansowaniem. Pamiętaj, żeby przed otrzymaniem dofinansowania absolutnie nie ponosić żadnych kosztów. Środki z PFRON są dofinansowaniem, które możesz otrzymać na podstawie przedstawionego kosztorysu, a nie refundacją. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące dofinansowania PFRON do likwidacji barier architektonicznych, skontaktuj się z nami. 

Winda domowa pomoże Ci w zachowaniu aktywnego trybu życia

Jak widzisz, windy domowe to urządzenia, których zadaniem jest wspieranie Cię w codziennych czynnościach. Choć montaż windy nie zastąpi fizjoterapii, umożliwią one swobodne korzystanie z całej powierzchni domu. Napisz lub zadzwoń do nas i porozmawiaj o Twojej sytuacji. Nasi doradcy chętnie pomogą Ci w wyborze najlepszego rozwiązania dla Ciebie i Twoich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *