Jeździki dla dzieci – radości z zabawy i korzyści dla zdrowia – dlaczego warto je wybrać?

[REKLAMA]

Jazda na jeździkach to świetny sposób, by umilić i urozmaicić Maluchowi czas, szczególnie w tym okresie, kiedy ten szybko nudzi się zabawkami. Taki rodzaj rozrywki to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja, by wspomóc rozwój Pociechy. To bezpieczny sposób na zabawę z Dzieckiem zarówno na świeżym powietrzu, jak i w pomieszczeniu, kiedy zastaną nas ponure, czy deszczowe dni.

Jakie korzyści dla zdrowia niesie za sobą korzystanie z jeździków?

Wśród gadżetów i pojazdów dla Dzieci znajdziemy wiele modeli jeździków, czy rowerków o różnym stopniu zaawansowania. Każdy z nich przeznaczony będzie dla Maluchów o innych umiejętnościach i preferencjach. Element, który łączy wszelkie te pojazdy to ich korzystny wpływ na zdrowie Pociechy. Jeździki, czyli pojazdy przeznaczone dla Dzieci powyżej 2. roku życia posiadają najczęściej cztery koła, choć znajdziemy też takie, które są jeździkami biegowymi o dwóch kołach wymagających nieco większej stabilności ze strony Pociechy podczas jazdy. Niewątpliwie, korzystanie z jeździków niesie za sobą ogrom korzyści dla zdrowia. Taka aktywność wpływa na przykład na:

  • prawidłowy rozwój koordynacji ruchowej, dzięki wykonywaniu kilku czynności naraz, jak kierowanie jeździkiem i odpychanie się nogami,
  • budowanie kondycji i wzmacnianie mięśni Maluszka,
  • wspomaganie równowagi,
  • nauka utrzymywania balansu,
  • trening ruchów naprzemiennych — Pociecha ćwiczy tę umiejętność podczas odpychania się nóżkami od ziemi,
  • jest to świetny trening przygotowujący do późniejszej jazdy na rowerku biegowym, czy tradycyjnym.

Dlaczego warto wybrać tę formę aktywności ?

Oprócz wszelkich fizycznych korzyści jazda na jeździku pozytywnie wpływa również na aspekt psychiczny. Taki gadżet znacząco wpływa na samopoczucie Pociechy, ale również pozwala na wzmacnianie samodzielności, sprawczości oraz uważności. Podczas jazdy Dziecko musi reagować na zmieniające się otoczenie, oceniać odległości i prędkości co buduje jego orientację przestrzenną. Taki trening to więc nie tylko wysiłek fizyczny, ale również psychiczny, dostarczający Maluchowi wiele bodźców, które rozwijają jego układ nerwowy. Co więcej, wspólna jazda z Rodzicami wzmacnia więzi, buduje relacje i sprawia, że Dziecko poznaje świat i oswaja się z nowymi sytuacjami. Jeździk to też ogrom frajdy i radości, szczególnie kiedy jest kolorowy, interesujący i ma dodatkowe funkcje, jak na przykład interaktywna, grająca kierownica. Jazda na jeździkach to ogromne wsparcie w rozwoju psychoruchowym Malucha.

Wybierając jeździk, należy pamiętać, żeby dobrać go do wzrostu, umiejętności i potrzeb Pociechy. Warto zastanowić się, czy nasz Maluch nie potrzebuje modelu z oparciem lub podnóżkiem i czy jest już na tyle duży, by poruszać się bez wsparcia Rodzica. Jeśli czujemy potrzebę kontrolowania jazdy Dziecka na początku przygody z jeździkiem, warto zainwestować w model wyposażony w uchwyt służący do prowadzenia pojazdu przez Rodzica. Nie zapominajmy również o kasku, który będzie chronił główkę Dziecka podczas upadków, których z pewnością nie będziemy w stanie całkowicie wyeliminować.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://qkids.pl/produkty/jezdziki-dla-dzieci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *