Jak wybrać odpowiednią zastawę stołową?

[REKLAMA]

Zastawę stołową często traktujemy jedynie jako zestaw narzędzi służących do wygodnego spożycia posiłku i zaprowadzenia porządku na stole. Dobrze skompletowana zastawa stołowa może jednak stanowić istotny element życia towarzyskiego oraz być ważną ozdobą naszego stołu. Wiedza o tym, jak poprawnie skompletować swój zestaw jest więc istotniejsza, niż mogłoby się wydawać.

Podstawa każdej zastawy

Kompletowania własnego zestawu nie możemy zacząć bez pomyślenia o przedmiotach, które jako pierwsze przychodzą nam na myśl, gdy słyszymy o zastawie stołowej. Wśród nich znajdą się przede wszystkim talerze, sztućce, a także szkło i kubki. W przypadku tych pierwszych musimy zaopatrzyć się zarówno w głębokie oraz płaskie, duże talerze. Warto także pomyśleć o zestawie mniejszych talerzy i talerzyków, które posłużą nam do spożycia niewielkich posiłków takich jak kanapki, czy ciasta. Towarzyszyć powinny im również misy, półmiski, salaterki i patery, dzięki którym podamy posiłki w sposób estetyczny i uporządkowany.

Przechodząc natomiast do wyboru sztućców na naszej liście zakupów, uwzględnić musimy zestaw noży, widelców i łyżek do zupy. Oprócz tych podstawowych pozycji warto także pomyśleć o łyżeczkach do herbaty oraz małych widelczykach do deserów.

Do sztućców i talerzy dołączyć także powinny naczynia do spożycia płynów. W tym obszarze powinniśmy pomyśleć o wyborze trzech zestawów. Wśród nich znaleźć się powinien zestaw kubków dla ciepłych oraz szklanek dla zimnych napojów. Jeśli należymy natomiast do osób celebrujących poranną kawę lub zdarza się nam przyjmować gości, powinniśmy także pomyśleć o zestawie filiżanek.

Ozdoba stołu

Obok swojej funkcjonalności zastawa stołowa pozostaje istotną dekoracją naszego domu. Estetycznie zastawiony stół cieszy oko nasze i naszych gości. Żeby jednak tak było, przy wyborze jej elementów musimy kierować się określonymi zasadami. Przede wszystkim należy zadbać o spójność tego, co znajduje się na naszym stole. Podczas wyboru talerzy, sztućców, kubków, czy jakiegokolwiek innego elementu zastawy powinniśmy unikać kupowania każdego przedmiotu osobno na rzecz poszukiwania zestawów utrzymanych w podobnym stylu oraz współgrającej ze sobą kolorystyce.

Widzimy więc, że wybór zastawy stołowej jest ważny dla naszego codziennego funkcjonowania oraz wyrażania szacunku osobom, które zapraszamy do wspólnych posiłków. By dokonać go dobrze i nie żałować dokonanych zakupów, warto wybrać sklep, który w swojej ofercie posiada szeroki asortyment zastaw i pomoże nam wybrać z niego odpowiadającą naszym potrzebom kompozycję. Wszystkie te wymagania spełnia sklep ReCucina.pl, który z dumą prezentuje klientom najszerszą ofertę wysokiej jakości akcesoriów kuchennych i stołowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *