Pamiętaj o oponach zimowych

[REKLAMA]

Kiedy temperatura o poranku spada zaledwie do kilku stopni Celsjusza i nie przekracza 5, to najwyższy moment, aby pomyśleć o zmianie opon letnich na zimowe. Jeśli jeszcze nie wyposażyłeś się w takie opony, czas się za nimi rozglądnąć. Dlaczego opony zimowe są dobrym i polecanym rozwiązaniem?

Poprawiają przyczepność – inny skład mieszanki gumy sprawia, że opony zimowe zachowują elastyczność nawet w niskich i ujemnych temperaturach. Dzięki temu, ich przyczepność od asfaltu jest zdecydowanie większa, niż opon letnich. Jednocześnie poprawia się sterowność samochodu, a także komfort jazdy.

Krótsza droga hamowania – dobra przyczepność ma bezpośrednie przełożenie na krótszą drogę hamowania. Dzięki temu, łatwiej jest ci uniknąć kolizji, zatrzymując w porę swój samochód.

Poprawa sterowności – jazda na śliskiej nawierzchni lub w błocie pośniegowym sprawia, że wyjątkowo trudno zapanować nad torem jazdy samochodu. Specjalna konstrukcja bieżnika w oponach zimowych sprawia, że o wiele lepiej wgryzają się one w kopny śnieg. Ruszenie pod górkę, nawet na śliskiej drodze, będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeśli wybierzesz opony zimowe o agresywnym bieżniku.

Innym powodem, dla którego warto mieć opony zimowe, są wymogi niektórych górskich dróg. Szczególnie te, o dużym kącie nachylenia mogą wymagać od pojazdów nie tylko dysponowania oponami zimowymi, ale i założonymi na nie łańcuchami śnieżnymi. Najlepszym miejsce, w którym warto zakupić opony zimowe do swojego samochodu, jest sklep internetowy. Zwykle będzie nam oferował najkorzystniejsze ceny.

1 thought on “Pamiętaj o oponach zimowych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *