Jak wybrać apartament nad morzem – poznaj szczegóły

[REKLAMA]

Apartamenty z definicji są wnętrzami luksusowymi. Mieszkanie, od tego, że się je nazwie apartamentem, nie stanie się nagle wygodniejsze, cichsze i nie przeniesie się do lepszej lokalizacji. Ale co dokładnie może być wyznacznikiem apartamentu najwyższej klasy?

Widoki na polskie morze

Jeśli chodzi o apartamenty, Świnoujście może oczywiście zaoferować znakomite lokalizacje z widokiem na morze, np. na stronie: https://www.baltichome.pl/swinoujscie. Takich budynków jest sporo, ale warto mieć z tyłu głowy, że choć zwykle z okien najbardziej prestiżowych apartamentów będzie widać fale, to wokół Świnoujścia rozciągają się też przepiękne lasy, a i apartamentów z widokiem na miasto nie brakuje. To oczywiście kwestia osobistego osądu, jednak widok na parking raczej nikogo nie usatysfakcjonuje. Jeszcze ważniejsze staje się to w przypadku apartamentów z tarasem – popijając poranną kawę albo wieczornego drinka raczej nikt nie ma ochoty patrzeć na ulicę i wiaty śmietnikowe.

Apartament to coś więcej

Czy mikrofalówka sprawia, że mieszkanie można już nazwać apartamentem? Nie. Jeśli chodzi o wyposażenie, to trudno wskazać jakąś konkretną granicę, za którą faktycznie można mówić o apartamentach z prawdziwego zdarzenia. Będzie to raczej jednak naprawdę duży telewizor smart, zmywarka czy grill gazowy albo pralka, a nie telewizor CRT, toster i czajnik. Do tej kategorii można też zaliczyć na przykład monitorowany parking, który przecież dla wielu osób jest wręcz podstawowym wymogiem przy poszukiwaniu dobrego miejsca na wakacje.

Synonim wygody

O wygodzie na wakacjach można mówić sporo, zresztą w Świnoujściu jest kilka naprawdę doskonałych hoteli, więc czym miałyby z nimi wygrać apartamenty? Na przykład tym, że choć są zawsze wysprzątane, to obsługa najczęściej pozostaje niewidoczna i można poczuć zdecydowanie wyższy poziom prywatności. Zdecydowanie częściej jednak atutem jest cisza. Owszem, w hotelach też można dopłacić do cichego pokoju, ale w apartamencie to często podstawowe rozwiązanie, a poza tym cisza wynika już z tego, że wokół nie ma mnóstwa gości, którzy na wakacjach żyją, jakby jutra miało nie być.

Nie tylko mieszkanie

Czasem o tym, czy apartament naprawdę zasługuje na swoją nazwę, decyduje jego otoczenie: piękny ogród, dostępna w budynku siłownia albo sauna, taras widokowy na dachu – choć każdy z tych atutów z osobna nie ma raczej szczególnej mocy, to jeśli będzie ich kilka, zdecydowanie podnosi to notowania konkretnego obiektu. Warto więc zwracać na to uwagę, bo w Świnoujściu w ostatnich latach pojawiło się sporo tego typu ofert – pozwalają one spędzić wakacje na naprawdę wysokim poziomie i cieszyć się każdym dniem urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *