Pożyczki bez pośredników, czyli co to są pożyczki społeczne?

[REKLAMA]

Potrzebujesz szybkiej pożyczki, która podreperuje twój budżet? Nie chcesz płacić za nią zbyt wiele? Warto w takim przypadku sprawdzić pożyczki społecznościowe, które nazywane są też pożyczkami społecznymi. Na czym polegają i gdzie możemy je wziąć?

Pożyczki społecznościowe przywędrowały do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie zaczęły być popularne w ciągu ostatniej dekady. To nic innego jak pożyczki prywatne, które oferowane są za pośrednictwem specjalnych serwisów pożyczkowych. Serwisy te same nie udzielają pożyczek, ale łączą ze sobą prywatnych pożyczkodawców oraz pożyczkobiorców. Dzięki sieci pożyczki społecznościowe stały się bardzo popularne i obecnie możemy korzystać z nich także w Polsce.

 

Na czym polegają pożyczki społecznościowe?

Są to pożyczki, które oferowane są bez pośredników – gdy chcemy pożyczyć pieniądze, pożyczamy je od innej osoby prywatnej, która w taki sposób chce zainwestować swoje pieniądze.

W przeciwieństwie do pożyczek oferowanych przez banki czy firmy pożyczkowe, możemy sami ustalić warunki pożyczki. Po zarejestrowaniu się w serwisie oferującym pożyczki społecznościowe i przejściu procedur weryfikacyjnych, przygotowujemy tak zwaną aukcję pożyczkową. Określamy kwotę pożyczki, która nas interesuje, okres pożyczki, a także jej oprocentowanie oraz czas trwania aukcji. Na jedną pożyczkę składa się najczęściej kilku inwestorów.

 

Zalety i wady pożyczek społecznościowych

Podobnie jak inne pożyczki, także i te społecznościowe mają swoje plusy i minusy. Główne zalety to łatwa dostępność pożyczek, o które możemy wnioskować przez internet, możliwość samodzielnego określenia parametrów pożyczki oraz związane z tym przystępne koszty. Z kolei najważniejszym minusem jest dość długi czas oczekiwania na pieniądze, a czasami brak chęci jej sfinansowania przez inwestorów.

Wobec tego wtedy, gdy liczy się dla ciebie czas, postaw na firmy pożyczkowe, na przykład GetBucks.com, w których można otrzymać pieniądze nawet tego samego dnia, w którym złożyliśmy wniosek pożyczkowy. Ponadto pożyczka razem z GetBucks.com również jest łatwa i szybka do uzyskania – całkowicie przez internet!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *