Lato w kawałkach

[REKLAMA]

Kto nie kocha wakacji? Tych wspaniałych dni przepełnionych beztroską, zabawą, relaksem, kiedy to wreszcie możemy całkowicie poświęcić się temu, na co zwykle brak nam czasu. Wakacje są po to, aby wypocząć, naładować akumulatory, odetchnąć od nudy codzienności. Przepisów na to, jak stan ten osiągnąć jest prawdopodobnie tyle ile ludzi. A jeden z nich związany jest z rozrywką, która przeżywa obecnie swoją drugą – a może raczej kolejną – młodość. Puzzlami!

Wakacje pełne relaksu

Puzzle znów stały się modne. Choć teza ta wydaje się być śmiała, świadczą o tym coraz liczniejsze dowody. I chodzi nie tylko o dane sprzedaży sklepów z grami czy zabawkami lub producentów puzzli, ale przede wszystkim analizy społeczne dotyczące gustów konsumenckich. Ludzie, którzy otaczani są ze wszystkich stron nowoczesnymi technologiami, gadżetami elektronicznymi, wszechobecnym hałasem telewizorów, odtwarzaczy muzyki oraz uporczywym blaskiem bijącym z ekranów komputerów, telefonów i tabletów, poszukują odpoczynku. Przeciążeni bodźcami szukamy relaksu z dala od elektroniki – widać to wyraźnie w naszych wyborach wakacyjnych, w których coraz częściej poszukujemy miejsc dzikich, z dala od „cywilizacji”, spokojnych.

W wakacje też chętniej sięgamy po rozrywki, które dadzą nam szansę na prawdziwy odpoczynek. Dla jednym jest to aktywność, dla innych spokój mniej dynamicznych czynności. I właśnie dla tych drugich idealnym pomysłem są puzzle – niepozorne, kolorowe kwadraciki z wypustkami wykonane z twardego kartonu to idealna wakacyjna rozrywka. Czemu akurat puzzle? Powodu jest co najmniej kilka.

Po pierwsze, puzzle to idealna zabawa dla całej rodziny – prawie nie mają ograniczeń wiekowych! Tylko najmłodszych jej członków należy trzymać z dala od maleńkich elementów, które mogą połknąć – kilkuletnie dziecko może bawić się ze swoim starszym rodzeństwem, rodzicami oraz dziadkami. Puzzle łączą – dosłownie i w przenośni!

Puzzle to także świetne ćwiczenie dla mózgu, uaktywniające obydwie półkule, dostarczamy im pokarm oraz zmuszamy do działania innego niż to bywa codziennie. Cierpliwe przeszukiwanie elementów, koncentracja – choć nie przesadnie wysoka, więc i nie przeciążająca – uwaga oraz aktywne spostrzeganie są tymi procesami poznawczymi, które trudno ćwiczyć siedząc 8 godzin przed komputerem w biurze, czy zmuszając swoje ciało do ciągłego ruchu. Układanie puzzli daje naszym umysłom szansę na aktywny wypoczynek!

Nie mniejsze znaczenie dla wyboru puzzli jako doskonałej rozrywki na lato ma fakt, iż to właśnie wtedy możemy cieszyć się najdłużej naturalnym światłem. Kolorowe elementy wymagają od nas przecież przeszukiwania, sortowania oraz dopasowywania do siebie, a w sztucznym świetle lampy bywa to utrudnione. Kiedy więc w długie letnie popołudnia i wieczory mamy ochotę na jakąś niewymagającą rozrywkę, warto sięgnąć na półkę z puzzlami i wybrać któryś z ulubionych zestawów.

Wakacje z humorem

A jeśli akurat nie mamy niczego ciekawego do układania, nie trzeba daleko szukać. Puzzle po prostu opanowały internet, gdzie kupić można je w doskonałych cenach. Prawdopodobnie najlepszym miejscem w polskiej sieci jest zaś sklep art-puzzle.pl. Niechaj nie zmyli was jednak nazwa sklep ten, choć specjalizujący się w układankach artystycznych, czyli przedstawiających obrazy mniej lub bardziej znanych malarzy, ma także fenomenalną ofertę współczesnych grafik i ilustracji wykonanych przez artystów specjalizujących się w tworzeniu niezwykłych światów na pociętych kartonikach. I właśnie na tegoroczne wakacje sklep art-puzzle.pl przygotował dla puzzlomaniaków specjalną ofertę!

Objęte 15 proc. rabatem zestawy ucieszą wszystkich tych, którzy w puzzlach poszukują przede wszystkim dobrej zabawy i śmiechu.Wakacje z humorem – bo tak nazywa się oferta – to ponad trzydzieści zestawów jednych z najbardziej popularnych serii wydawniczych puzzlowego świata wypuszczonych na rynek przez niemiecką firmę Heye.

Należą do nich choćby „szalone” puzzle z fantastycznymi grafikami prezentującymi znane tematy w oryginalny sposób. Szczególną uwagę warto poświęcić zestawowi Szalony bal, czyli puzzlom stworzonym przez mistrza puzzlowego rysunku – Hugo Pradesa. Tak na tym, jak i innych zestawach w tej serii, na obrazku dzieje się naprawdę wiele! Cudaczne, niebywale humorystyczne postaci „zamieszkujące” ten zestaw wzbudzą rozbawienie nawet w ponurakach. Odkrywanie kolejnych zabawnych ludzi, którzy bawią się w niezwykłej sali balowej może stać się rozrywką samą w sobie – doskonałą dla członków całej rodziny!

Wakacyjna oferta na art-puzzle.pl to także słynne doodle stworzone przez Jona Burgermana. Ten znany w kręgach artystycznych grafik oraz mistrz improwizacji, tworzący na styku kultury wysokiej oraz popularnej, do życia powołał jedne z najbardziej rozpoznawalnych stworów. Te troszkę śmieszne, troszkę straszne cudaczne potwory, to wytwory nieograniczonej wyobraźni twórczej oraz całkowitej artystycznej swobody Burgemana. Kolorowe i cudaczne doskonale spisują się jako temat puzzowy. Warto odrobinę czasu poświęcić choćby Uśmiechniętym Doodle, czyli ilustracji przedstawiającej dziesiątki tych zabawnych potworków.

Puzzlomaniacy z całą pewnością docenią także inny zestaw powstały w pracowni Hugo Pradesa – Piekło i niebo. Ta równie zabawna co niepokojąca wizje tego, co czeka nas po śmierci to kolejna ilustracja pełna dwuznacznych scen i niecodziennych skojarzeń. Prades bowiem hierarchię dobra i zła ułożył niekonwencjonalnie – szczególne wrażenie robią postaci, które zdecydował się bowiem wysłać do piekielnych czeluści. Nie brakuje tam bowiem przedstawicieli kleru…

Humorystyczne, pełne kolorów, zabawnych postaci, niezwykłych scen, przedziwnych budynków, znanych widoków, potraktowanych całkowicie odmiennie niż zwykliśmy widzieć to cechy, które wyróżniają ofertę Heye przygotowaną przez sklep art-puzzle.pl specjalnie na wakacje. Warto kupić je już teraz – zniżka bowiem obowiązuje do połowy lipca. Nawet jeśli kilka wolnych dni wakacji planujemy w sierpniu czy we wrześniu, dobrze już teraz zadbać o przyszłą rozrywkę. Zwłaszcza, jeśli mają być nią puzzle!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *