W czym prać ubrania?

[REKLAMA]

Płyny, proszki, żele, mydła. Na rynku istnieje wiele środków piorących. Które najlepiej wybrać, aby nie zniszczyć ubrań i cieszyć się ich kolorem przez długi czas?

Niekiedy wystarczało mydło, najlepiej szare, naturalne. Wówczas o żadnych uczuleniach nie było mowy. Teraz mamy inne technologie – środki chemiczne. Duzy wybór sprawia, że można pogubić się, a decyzja o wyborze odpowiedniego środka może być naprawdę trudna.

Proszki, płyny, żele do prania

Kupując tego typu preparaty, zwróć uwagę na skład. Dobrze, aby wybierane przez Ciebie produkty były hipoalergiczne. Poza tym powinnaś dobierać je w zależności od potrzeb. Inne środki nadają się do prania białych czy jasnych ubrań, z kolei inne świetnie ochronią kolor. W nich bez problemu możesz uprać czarne bądź kolorowe ubrania. Jeśli pierzesz dziecięce ubranka – poszukaj środków przeznaczonych dla dzieci, najlepiej bezzapachowe, z małą ilością detergentów. Do tkanin delikatnych stosuj płyny i żele. Dzięki swojej strukturze zdecydowanie lepiej wypłukują się z materiału.

Płatki mydlane

To również wbrew pozorom często stosowany środek. Najczęściej używa się ich do prania dziecięcych ubranek. Jednak może okazać się, że mydło niezbyt dobrze się wypłucze albo też nie rozpuści całkowicie w wodzie. Dlatego znacznie lepszym pomysłem jest rozpuszczenie wcześniej płatków mydlanych w ciepłej wodzie. Tak przygotowany roztwór wlać dopiero do wody z praniem.

Pranie bez proszku

To możliwe. Na rynku dostępne są różnorodne kule, w których wykorzystuje się łupiny. Zawierają one substancje o właściwościach mydlin. W plastikowych kulach znajdują się kuleczki ceramiczne. Podczas prania, rozbijają one cząsteczki wody, wytwarzając aktywny tlen. Ten z kolei przyczynia się do skutecznego usuwania plam.

Profesjonalne pranie

Czasami okazuje się, że powstałe na ubraniach plamy nie są możliwe do usunięcia środkami chemicznymi. Mnogość dostępnych preparatów nic nie pomoże. Czasem i najdroższe środki pozostają bezradne. Stare, naturalne metody babć również nie pomagają. Wówczas czas zasięgnąć porady i pomocy specjalistów. W pralni chemicznej http://pralniaok.pl/ stosowane są środki najlepszych, sprawdzonych producentów. Tutaj bez problemu usuniesz plamę z ulubionych spodni czy bluzki. Pranie chemiczne jest całkowicie bezpieczne. PralniaOk korzysta również z najnowocześniejszych technologii, maszyn, które pozwalają na dokładne pranie przy jak najdelikatniejszym obchodzeniu się z tkaniną. Masz, zatem pewność, że z Twoimi ubraniami nic złego się nie stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *