8 sposobów, dzięki którym zapanujesz nad nerwami

[REKLAMA]

Często zjadają cię nerwy? Przedstawiamy listę metod, które pomogą ci kontrolować emocje podczas ważnych spotkań czy wystąpień publicznych. Dowiedz się więcej!

Przygotuj się

Być może uznasz to za oczywistość, ale kluczem do poskromienia nerwów jest odpowiednio wczesne przygotowanie. Ta uniwersalna metoda sprawdza się zarówno w przypadku randki, jak i prezentacji. Nie wszystko musi być doskonałe. Jednak nie szykuj się na ostatnią chwilę, bo różnica pomiędzy „niedoskonałe” a „niechlujne” ma znaczenie.

Skoncentruj się na celu

Benjamin Franklin mawiał: „Nie myśl o kłopotach, które mogą się nigdy nie zdarzyć”. Tymczasem często denerwujemy się z nieistotnych powodów. Niezależnie od sytuacji, dobrym rozwiązaniem jest skupienie się na celu. Na przykład przed rozmową kwalifikacyjną, warto zastanawiać się na tym, jak chcemy zdobyć nową pracę, a nie – jak będziemy czuć się podczas spotkania.

Myśl pozytywnie

Zapewne zazwyczaj nerwy dopadają cię w podobnych sytuacjach, np. przed ważnym spotkaniem w pracy. Następnym razem pomyśl o nim w pozytywny sposób. Jak tego dokonać? Zamknij oczy. Zobacz dobry wynik spotkania i siebie z uśmiechem na twarzy. To pomoże ci kontrolować nerwy i odnieść rzeczywisty sukces.

Znajdź inne wyzwanie

Denerwujesz się? To znaczy, że masz na to czas. Jeżeli stresujące cię wydarzenie nieuchronnie się zbliża, zajmij się czymś innym. Twój umysł skoncentruje się wtedy na nowych zadaniach, a czarne myśli związane z nerwową sytuacją, ustąpią.

Uruchom wyobraźnię

Jeśli nerwy dopadają cię przed spotkaniem z obcą osobą, wypróbuj kolejny sposób. Wyobraź sobie, że to twój dobry znajomy. Dzięki temu zrelaksujesz się i nabierzesz pewności siebie. Przy takim stanie umysłu wasza konwersacja przebiegnie naturalnie. Tak samo jak rozmowa z przyjacielem.

6

Zadbaj o strój

Jeśli wyglądasz dobrze, czujesz się dobrze. Zakładanie pasujących do okazji ubrań, pomoże ci poczuć się lepiej i zmniejszy twoją nerwowość. Odpowiednim strojem okazujesz także szacunek ludziom, z którymi się spotykasz.

Zwolnij i oddychaj

Zanim dojdziesz do miejsca, gdzie czeka cię nerwowa sytuacja, zatrzymaj się na parę chwil. Przez kilka minut głęboko oddychaj. To pozwoli ci się uspokoić i skoncentrować na teraźniejszości, zamiast na przeszłych niepowodzeniach i przyszłych problemach.

Poczuj się pewniej

W stanach stresu warto również skorzystać z osiągnięć medycyny. Zapytaj w aptece o lek na nerwy bez recepty. W tym przypadku pomocny będzie zwłaszcza preparat zawierający lecytynę i witaminy z grupy B. Zalecamy również zapoznanie się ze wskazówkami zawartymi na stronie http://vitabuerlecithin.pl/lek-uspokajajacy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *