W jaki sposób segregować swoje zdjęcia?

[REKLAMA]

W obecnych czasach każdy posiada sporą ilość cyfrowych zdjęć zapisanych na dysku w komputerze lub na karcie SD. Jednakże w ten sposób przechowywane zdjęcia szybko ulegają zapomnieniu. Właśnie dlatego warto je odpowiednio posegregować, stworzyć dla nich specjalne foldery i następnie je wydrukować. 

Jak odpowiednio posegregować cyfrowe, fotograficzne pliki?

Jeśli zadałeś sobie nieco trudu, żeby przejrzeć swoją fotograficzną kolekcję i wybrać najlepsze ujęcia, to warto je także odpowiednio skatalogować. W tym celu należy opisać miejsce wykonania, czas oraz oczywiście przedstawione na nich postaci. Dzięki temu, o wiele łatwiej będziesz mógł przeglądać swoje zdjęcia. Dawniej, kiedy zdjęcia robiliśmy aparatami analogowymi, nie mieliśmy żadnego wpływu na końcowy efekt. Po prostu nie mogliśmy w żaden sposób na nie wpłynąć, aby odpowiadały naszym preferencjom. Nie mieliśmy podglądu, nie mogliśmy ani poprawić kadrowania, ani nasycenia barw. Wszystko zależało od umiejętności fotografa, a maksymalna ilość zdjęć, jaką mogliśmy zrobić, ograniczała ilość klatek na kliszy, z której korzystaliśmy. Najdłuższa klisza miała 36 klatek, czyli mogliśmy wykonać optymalnie podczas jednej sesji, właśnie taką ilość zdjęć. Następnie wywołane zdjęcia zabezpieczaliśmy przed uszkodzeniem, umieszczając je w albumie fotograficznym. Do tej pory właśnie w ten sposób chronimy i przechowujemy swoje papierowe fotografie, ponieważ jest to niezwykle praktyczne, a zarazem estetyczne rozwiązanie. 

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Obecnie w dobie fotografii cyfrowej mamy właściwie nieograniczone możliwości, zarówno jeśli chodzi o ilość, jak i ingerencję w konkretny, fotograficzny plik. Dlatego też nasze dyski pękają w szwach od cyfrowych plików ze zdjęciami. Niestety szybko zapominamy o nich, ponieważ bardzo długie i monotonne przeglądanie zapisanych zdjęć na komputerze, może naprawdę mocno znudzić nas samych, a także  naszych gości. Do cyfrowych, fotograficznych zapisów podchodzimy zupełnie inaczej, to znaczy o wiele mniej emocjonalnie, niż do tradycyjnych, papierowych zdjęć. Dlatego też warto wywołać zdjęcia online. Ta nowoczesna usługa obecnie nie tylko jest bardzo tania, ale również niezwykle wygodna i bezpieczna. W szczególności, kiedy ze względu na pandemię staramy się minimalizować bezpośredni kontakt i większość spraw załatwiamy przez internet. Poza tym bez wychodzenia z domu i bez niepotrzebnych formalności możemy złożyć swoje zamówienia za pomocą prostej aplikacji. Internetowe laboratoria fotograficzne bardzo szybko realizują wszystkie zamówienia. Dlatego nawet w ciągu jednej doby możemy mieć zamówione zdjęcia w swoim domu.

Polecamy!

Źródło zdjęcia głównego: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *