Zalety pożyczek online – na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty

[REKLAMA]

Czy wiesz, czym charakteryzuje się pożyczka online? Jakie są najmocniejsze strony takiego rozwiązania i o czym musisz pamiętać przed zaciągnięciem tego zobowiązania? Zapraszamy do lektury!

Czym jest pożyczka online?

Pożyczka online to wynik wieloletnich doświadczeń banków i instytucji pozabankowych w kwestii obsługi klienta i zapewnianych mu produktów. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach szybka pożyczka online dla wielu osób jest prostym i skutecznym sposobem na załatanie dziury w swoim budżecie, a dla pożyczkodawców istotnym punktem w swojej ofercie. Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki online to taki rodzaj zobowiązania, o który ubiega się za pośrednictwem internetu. W praktyce możesz to zrobić zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i aplikacji mobilnej np. swojego banku. Aby ubiegać się o szybką pożyczkę online, musisz być oczywiście pełnoletni, posiadać aktualny dowód osobisty, aktualny numer telefonu oraz numer konta bankowego.

Czasem ubiegając się o pożyczkę online, możesz zostać poproszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenia o dochodach. W ten sposób dana instytucja będzie w stanie określić Twoją zdolność kredytową i tym samym dopasować do Ciebie odpowiednie parametry pożyczki. Warto w tym miejscu dodać, że do zdolności kredytowej nie są doliczane np. zasiłki, 500+ czy alimenty, o ile o zobowiązanie ubiegasz się w banku. W firmach pozabankowych natomiast te świadczenia są jak najbardziej brane pod uwagę. Oprócz tego bardzo istotna jest Twoja historia kredytowa. Jeśli natomiast o pożyczkę online ubiegasz się w swoim banku, gdzie od dawna prowadzisz konto, od uzyskania pozytywnej decyzji może dzielić Cię zaledwie kilka minut. Często nawet w aplikacji czekają na Ciebie gotowe propozycji pożyczki o różnych parametrach.

Zalety pożyczki online

Bezsprzecznie najmocniejszą stroną wyboru pożyczki online jest to, że zobowiązanie możesz zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Tak naprawdę wystarczy tylko kilka kliknięć w ekran smartfona lub klawiaturę, aby złożyć wniosek, który już za chwilę zostanie rozpatrzony. Minimum formalności to coś, co z pewnością docenisz. Nie trzeba wypełniać wielu wniosków, dostarczać niezliczonej ilości dokumentów – to naprawdę bardzo proste i wygodne. Bardzo szybko przebiega także realizacja całej procedury, wliczając w to również przelanie środków na Twoje konto. Propozycje takich pożyczek są również bardzo przystępne, a Ty zaoszczędzisz wiele czasu – ot choćby tego związanego z dojazdem. Oczywiście cała procedura jest też w pełni bezpieczna i nie musisz obawiać się wycieku swoich danych. A jeśli zaciągasz zobowiązanie w instytucji pozabankowej, pożyczka jest też dostępna dla osób, które mają problemy finansowe i są wpisane np. do BIK.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pożyczkę online? Dokładnie na te same parametry, które są istotne przy wszystkich innych kredytach. Koniecznie przyjrzyj się zatem oprocentowaniu zobowiązania oraz RRSO – to od tych czynników zależy, ile rzeczywiście będziesz musiał spłacić. Oprócz tego istotny jest chociażby czas trwania zobowiązania oraz wysokość rat. Koniecznie pamiętaj o tym, aby nie brać pożyczki, której nie będziesz w stanie spłacić. Zawsze wybieraj zadłużenie w wysokości, którą będziesz mógł spłacić w określonym terminie. Dlatego oprócz zdolności kredytowej warto jeszcze samodzielnie spisać wszystkie swoje wydatki oraz przychody i w ten sposób szczerze określić, na ile tak naprawdę Cię stać.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródła:

  1. https://analizafinansowa.pl/wiadomosci-gospodarcze/pozyczki-online-czyli-zalety-pozyczania-pieniedzy-przez-internet-4368.html

  2. https://wnioskomat.com/blog/pozyczka-online-wady-i-zalety-ktore-musisz-znac

  3. https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607353,kredyty-gotowkowe,pozyczki-pozabankowe-przez-internet-wszystko–co-musisz-wiedziec,1,1

  4. https://www.legalniewsieci.pl/aktualnosci/pozyczka-online-czy-kredyt-w-banku-co-wybrac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *