Polacy nie umieją rozmawiać o seksie?

[REKLAMA]

Mimo że Internet ciągle rośnie w siłę, a fora sprzyjają anonimowym rozmowom na wszelkie tematy, okazuje się, że Polacy wciąż mają opory przed otwartym rozmawianiem o seksie. Jest to nadal temat tabu, choć coraz lepszy dostęp do informacji sprawia, że ludzie przełamują nieco swoje opory. Polacy przyznają ponadto, że chcieliby poprawić swoje łóżkowe relacje z partnerem, ale nie zawsze wiedzą, jak z nim porozmawiać, bądź zwyczajnie się wstydzą. Czy jednak faktycznie jest czego?

Seks to wciąż temat tabu

Badania wykazują, że około 75% ludzi uważa seks za istotny element związku. Nie jest to tylko zaspokajanie swoich potrzeb wynikających z biologii, ale także wyraz bliskości oraz umacnianie relacji z partnerem. Mimo to, wiele osób nie potrafi otwarcie porozmawiać z drugą stroną o swoich fantazjach oraz o tym, co chcieliby w życiu łóżkowym poprawić. Niestety, niezbyt dobrze wpływa to na jakość życia erotycznego.

Dlaczego nie chcemy rozmawiać o seksie?

Często nasze opory wynikają z wychowania. W naszych domach seks był tematem, o którym się nie rozmawiało co utarło przekonanie, że to sprawa wstydliwa. A wcale nie! To sprawa zupełnie naturalna i trzeba o tym rozmawiać. Oczywiście nie chodzi o chwalenie się wszystkim wokół, co ostatnio robiliśmy, ale o umiejętność określenia swoich potrzeb i opowiedzenia partnerowi, o co konkretnie nam chodzi. Po prostu trzeba się przełamać. Wiele osób jednak boi się ośmieszenia w czach partnera czy po prostu boi się, co druga strona pomyśli. Nie bez znaczenia są tu także wszelkie stereotypy i sposoby myślenia wykreowane przez lata, które ciężko zmienić. Często mamy także problem ze zdefiniowaniem swoich potrzeb, ponieważ nie znamy swoich ciał i tak właściwie nie wiemy, czego nam trzeba, co lubimy, a czego nie. Dlatego warto poznawać siebie i odkrywać nawzajem.

Fantazje, marzenia…

Coraz więcej kobiet przyznaje się do posiadania wibratorów, a także wyraża chęć do spróbowania czegoś nowego. Ponadto wielu młodych ludzi przyznaje, że chciałoby urozmaicić swoje życie erotyczne, spróbować czegoś nowego czy wzbogacić je o gadżety erotyczne. W dzisiejszych czasach nie jest to problemem, wiele sklepów, jak np. eRozkosz, ma w swojej ofercie gadżety urozmaicające życie seksualne, a ponadto oferuje dyskretną przesyłkę. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by eksperymentować i spełniać swoje fantazje, cieszyć się seksem i czerpać z niego radość.

Seks to wciąż temat tabu, jednak dzięki dostępowi do Internetu i rozmowom na forach w sieci, Polacy zaczynają być nieco bardziej otwarci na tematy łóżkowe. Pamiętajmy, że nie ma się czego wstydzić, to temat naturalny, a przecież seks to zdrowie.

Sprawdzony i dyskretny sex shop online eRozkosz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *