Czy wróżby online to dobry pomysł?

[REKLAMA]

Ile ludzi, tyle opinii o wróżbach online. Można znaleźć zarówno ich zagorzałych przeciwników, zapalonych obrońców, jak i osoby mające do nich neutralny stosunek. Która z tych grup ma rację?

Wróżby online – nowy standard w ezoteryce XXI w.

Wizyta w wirtualnym salonie wróżbiarskim ma wiele zalet. Aby ją odbyć, nie trzeba przecież nawet wychodzić z domu! Konsultacja z wróżką przez Internet nie zaburza też w takim stopniu naszego harmonogramu dnia – nie musimy tracić czasu na dojście do gabinetu wróżb i powrót z niego do domu, co ma swoją cenę w dzisiejszych zabieganych czasach.

Równie istotna jest również możliwość zachowania pewnej anonimowości. O ile nie konsultujemy się przez wideołącze, to wróżka ani nas nie widzi, ani nie patrzy nam w oczy. To sprawia, że możemy swobodniej rozmawiać nawet o sprawach wstydliwych. Ponadto wróżbita świadczący usługi za pośrednictwem sieci z reguły nie mieszka w tej samej miejscowości, co my. Nie ma więc ryzyka, że przypadkowo spotkamy się z nim np. na zakupach w następnym dniu po seansie, w czasie którego rozmawialiśmy z nim o najintymniejszych sekretach naszego życia uczuciowego albo duchowego.

Ostatnią zaletą wróżb online, którą warto nadmienić, jest zapewniana przez nie dyskrecja. Jeśli tylko posiadamy swobodny dostęp do Internetu, możemy z łatwością skorzystać z porady wróżki w taki sposób, by o naszej wizycie nigdy nie dowiedziała się nasza rodzina, znajomi czy współpracownicy. Wróżenie to wciąż kontrowersyjny temat – wiele osób wyśmiewa zarówno wróżki, jak i ich klientów, inni uważają korzystanie z tego typu usług za coś złego (np. z powodów religijnych).

Jeśli w Twoim kręgu znajdują się osoby, które mogłyby zareagować negatywnie na informację, że konsultujesz się z osobą, która przepowiada Ci przyszłość z kart, to po prostu zamień tarot w klasycznym gabinecie na tarot online!

Czy wróżby przez Internet są jednak wiarygodne?

Są one wiarygodne w takim samym stopniu, jak te wypowiadane w czasie seansu twarzą w twarz. Jedyną różnicą jest tu przecież większy dystans między Tobą a wróżem.

To, czy wróżenie jest prawdziwe co do zasady, pozostawiamy Twojemu osądowi. Wiara we wróżby – jak każda wiara – wymyka się bowiem racjonalnemu osądowi. Sceptykom możemy tylko nadmienić, że konsultację z wróżką mogą w najgorszym wypadku potraktować jako okazję do dobrej zabawy i rozmowy z nietuzinkowym człowiekiem. Nawet osoby zajmujące się ezoteryką zawodowo często mówią, aby ich przepowiednie traktować bardziej jako pewnego rodzaju porady czy wskazówki, a nie wypowiedzi nieomylnej wyroczni. To, czy będziemy kierować się daną wróżbą w swoim życiu, to za każdym razem nasza indywidualna decyzja.

1 thought on “Czy wróżby online to dobry pomysł?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *