Łazienka dla chłopca – jak nadać jej charakteru?

[REKLAMA]

Projektując łazienkę, z której będą korzystać najmłodsi domownicy, należy zadbać o kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na dostosowanie wielkości i wysokości wyposażenia sanitarnego łazienki, tak aby korzystanie z sedesu czy umywalki nie sprawiło żadnych trudności. Kolejno warto zadbać o kolorowy wystrój, który zachęci dzieci do korzystania z łazienki – w przypadku chłopców powinien to być taki kolor, który pociecha lubi najbardziej.

Ręcznik dla chłopca i nie tylko – czyli aranżacja łazienki dla maluszka

Inspiracją do stworzenia idealnej łazienki dla chłopca może stać się każdy motyw ukochany przez maluszka. Jednym z takich pomysłów jest kreacja świata na wzór budynku z klocków – często tak bardzo ulubionych przez wszystkie dzieci. Czasami wystarczy wprowadzić wyłącznie niewielki element aranżacyjno-dekoracyjny (jak np. Ręcznik dla chłopca z ulubionym motywem z bajki), aby wprowadzić klimat, który zauroczy każdego maluszka.

Świetnym sposobem na dostosowanie łazienki do potrzeb dziecka jest zakup elementów mobilnych, a więc takich, które sprawią, że maluch będzie czuł się komfortowo przy korzystaniu z sanitariatów w klasycznych rozmiarach. Do tej grupy zaliczane są wszelkie stołki i podnóżki oraz nakładki na WC. Do tego można również zadbać o ciekawą kolorystykę dodatków (jak np. Ręcznik dla chłopca), które nie są drogie i zawsze można je szybko i sprawnie wymienić.

Innowacyjne sposoby w łazience chłopca

Aranżując przestrzeń łazienkową dla najmłodszych domowników, warto mieć na względzie kwestię zapewnienia im bezpieczeństwa. Jednak poza tym istotną rzeczą jest również stworzenie takiej aranżacji, która pozwoli „zaprzyjaźnić się” maluszka z łazienką, a najlepiej zmienić ją w miejsce doskonałe do zabawy. Dość pomysłowym rozwiązaniem, które prawi, ze dziecku kąpiel zacznie kojarzyć się z dobrą zabawą, jest specjalny brodzik dla dzieci. W trakcie kąpieli w takim brodziku maluch może wykorzystać brodzik jako tablicę, kolorując ją nawet flamastrami.

Innym ciekawym sposobem, który uprzyjemni maluszkowi kąpiel, jest słuchanie w trakcie tej czynności muzyki z ulubionej bajki, szumu morza lub innego, dowolnego odgłosu. System audio do wanien zazwyczaj ma odbiornik, który może odtwarzać pliki audio z komputera, smartfona, tabletu i innych urządzeń posiadających funkcję Bluetooth. Wanna pełni w tym systemie funkcję wzmacniacza i niezależnie od tego, czy jest pusta, czy napełniona wodą, zapewnia doskonałej jakości dźwięk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *