Dodatki do mieszkania, które pozwolą zachować porządek i prywatność

[REKLAMA]

W mieszkaniu zawsze chcemy mieć porządek oraz prywatność. Nic więc dziwnego, iż sięgamy po takie rozwiązania, które nam to ułatwiają. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni w każdym pomieszczeniu umożliwia organizer.

Dostępne są różnorodne modele, przeznaczone do wykorzystania w kuchni, salonie, garderobie, łazience, przedpokoju oraz innych pomieszczeniach. Prywatność w zaciszu czterech ścian zapewniają głównie zasłony i rolety. Jednak w przypadku balkonów możemy czuć się z niej nieco obdarci. W takim przypadku z pomocą przychodzi osłona na balkon. Chroni ona zarówno przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, jak i przed słońcem.

Osłona na balkon – designerski i funkcjonalny dodatek

Osłona na balkon pełni wiele funkcji – od praktycznych, przez użytkowe, po estetyczne. Jej główną zaletą jest ochrona przed słońcem oraz innymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Osłony mogą zostać wykonane z wielu materiałów, jednak większość z nich jest nieprzemakalna oraz odporna na działanie szkodliwych promieni UV. Ich atutem jest także osłona przed wiatrem, który może skutecznie zniechęcić do przebywania na balkonie.

Osłona na balkon zapewnia także większą prywatność przed wścibskimi sąsiadami. Nie widzą oni wszystkiego, co dzieje się na balkonie, dzięki czemu my możemy poczuć się swobodniej na własnym balkonie. Atmosfera intymności sprzyja czytaniu książki w spokoju, delektowania się promieniami słonecznymi lub po prostu piciu kawy na świeżym powietrzu.

Zaletą osłony na balkon jest także to, że zapewnia bezpieczeństwo dla osób (w tym dzieci) oraz psów przebywających na balkonie. Dzieci nie będą próbowały wyglądać przez szczebelki i wyrzucać na zewnątrz zabawek. Podobnie jest w przypadku psów, które ciekawskie mogą obszczekiwać sąsiadów i inne zwierzaki.

Niektóre rośliny balkonowe lubią miejsca zacienione. Z tego też względu osłona na balkon może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ograniczy dostęp światła, pozwalając roślinom i kwiatom rozkwitać na świeżym powietrzu.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż osłona na balkon jest po prostu ładnym i estetycznym elementem wystroju. Przykładem jest osłona balkonowa z imitacją szczebelków z drewna oraz wiszącymi na nich kwiatami. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie, dając naturalny efekt. Wykonana jest z tworzywa sztucznego, które odznacza się wodoodpornością oraz łatwością czyszczenia. Wśród zalet osłon na balkon wyróżnić należy również prostotę montażu.

Organizer – do kuchni, salonu, garderoby, łazienki…

Organizer – jego zaletą jest to, że pozwala odpowiednio zagospodarować przestrzeń w całym mieszkaniu. Zaczynając od kuchni i jadalni, poprzez salon i garderobę, a kończąc na łazience i przedpokoju. Organizer doskonale sprawdza się do przechowywania zarówno niewielkich, jak i dużych przedmiotów. Można w nim bezpiecznie przetrzymywać buty, ubrania, pościel oraz ręczniki kąpielowe. Mniejsze odpowiedniki są świetną alternatywą dla przechowywania kosmetyków oraz innych drobiazgów.

Organizer sprawdzi się również jako pudełko na dokumenty. Może on być poziomy, z kilkoma przegródkami lub też w formie pudła z rączkami. Wśród organizerów znaleźć można także modele, które przystosowane są do segregacji narzędzi. Zazwyczaj przybierają one postać skrzynki z rączką i są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Wewnątrz znajduje się kilka przegródek, w których można skryć dowolne przyrządy, gwoździe i śrubki. Niektóre modele organizerów możemy powiesić na drzwiach pomieszczenia lub szafy – w ten sposób sprytnie zaoszczędzimy przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *