Jak płacic Apple Pay? Mini Poradnik

[REKLAMA]

Z roku na rok rośnie liczba osób, które dokonują płatności zbliżeniowych. Nic dziwnego. To bardzo wygodne, a jednocześnie bezpieczne rozwiązanie. Oprócz płacenia kartą, mamy możliwość zapłaty telefonem czy smartwatchem. Jak płacić Apple Pay? Mini poradnik.

Czym jest Apple Pay?

Trend płacenia bezgotówkowego można zaobserwować już od kilku dobrych lat. Ludzie coraz częściej rezygnują z gotówki na rzecz płatności zbliżeniowych. I choć transakcje bezgotówkowe kojarzą się głównie z karta, to zapłacić za towary można również innymi przedmiotami np. smartfonem czy smartwatchem. Rosnący trend sprawił, że marka Apple stworzyła Apple Pay, czyli system płatności mobilnych i cyfrowych, umożliwiających użytkownikom płacić za pomocą urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka, takimi jak iPhone, iPad, Apple Watch, a także Mac. Za pomocą Apple Pay zapłacimy za towary i usługi we wszystkich sklepach, które posiadają terminal płatniczy. Jeśli nie mamy pewności, że dany punkt obsługuje płatności bezgotówkowe, wystarczy rozejrzeć się, czy nie widać logo Apple Pay lub zapytać sprzedawcę o taką możliwość. Ponadto, usługa jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna.

Jak aktywować Apple Pay?

Płacenie Apple Pay jest bardzo wygodne i zdecydowanie skraca proces dokonywania płatności. Nie musimy nosić przy sobie gotówki i możemy zapłacić za towary i usługi, gdy zapomnieliśmy wziąć portfela z domu. Wystarczy, że mamy przy sobie iPhone’a lub inne urządzenie giganta z Cupertino. Apple Pay należy najpierw aktywować. Zrobimy to w kilku prostych krokach:

  1. Na naszym iPhonie uruchamiamy aplikację. Wybieramy ustawienia i szukamy Wallet i Apple Pay.
  2. Pojawi się opcja „Dodaj kartę kredytową/debetową”. Klikamy w nią, a następnie wpisujemy dane. Możemy również zeskanować je z poziomu telefonu. Do Apple Pay mamy możliwość dodania nawet 12 kart (zależy od tego, który model iPhone’a posiadamy).
  3. Następnie akceptujemy regulamin oraz niezbędne zgody.
  4. W ostatnim kroku musimy zweryfikować kartę.
  5. Na sam koniec trzeba zweryfikować kartę. Możesz to zrobić za pomocą SMS lub skontaktować się z operatorem infolinii. Aktywacja nastąpi natychmiast.

Jak płacić Apple Pay? Mini poradnik

Po aktywacji usługi Apple Pay mamy możliwość dokonywania płatności za pomocą tej usługi.  Jeśli mamy starsze modele iPhone’ów z Touch ID, musimy dwukrotnie nacisnąć przycisk Home, a w nowszych modelach z Face ID, klikamy przycisk, który znajduje się na prawym boku obudowy smartfona. Następnie przytrzymujemy górną część telefonu w pobliżu czytnika zbliżeniowego i czekam do momentu, aż na ekranie pojawi się komunikat Gotowe i znacznik wyboru. Płacąc Apple Watch, należy kliknąć dwukrotnie przycisk boczny, aby użyć domyślnej karty. Następnie musimy zbliżyć wyświetlacz zegarka do czytnika zbliżeniowego i poczekać aż poczujemy lekkie stuknięcie. Co więcej, za pomocą Apple Pay możemy dokonać płatności również w aplikacjach, o ile taka możliwość istnieje, a także w witrynach internetowych wyświetlaczach w przeglądarce Safari.

Informacje zaczerpnięte z: idream.pl

1 thoughts on “Jak płacic Apple Pay? Mini Poradnik”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *