Przetłuszczające się włosy- jak sobie z nimi radzić?

[REKLAMA]

Naturalnym jest fakt, że wraz z wydzielaniem przez skórę głowy łoju, włosy ulegają przetłuszczaniu się. Jeśli jednak musisz myć je praktycznie codziennie, być może borykasz się z problemem, który jest coraz powszechniejszy, a chodzi tu o nadmierne przetłuszczanie się włosów. Posklejane i tłuste kosmyki, zwykle pozbawione są objętości i blasku. Jednak istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą ci uporać się z przetłuszczającymi się włosami.

Myj włosy rzadziej

Być może zabrzmi to jak paradoks, gdyż widząc pierwsze oznaki, przetłuszczonych włosów, natychmiast sięgamy po szampon i starannie je myjemy. Jednak jest to ogromnym błędem. Częste mycie włosów, przy pomocy nawilżających kosmetyków np. na bazie olejku z awokado, a także stosowanie ciężkich odżywek, może być jednym z powodów, dla których tak szybko się przetłuszczają. Postaraj się więc ograniczyć mycie włosów i wykonaj to raz na trzy- cztery dni. Jeśli jednak widoczne tłuste kosmyki, stanowią dla ciebie prawdziwą barierę, możesz skorzystać z suchych szamponów, które przynoszą zaskakujące efekty.

Zmień kosmetyki do pielęgnacji

Jeśli twoje włosy, nie długo po umyciu znów wyglądają na nieświeże, być może winne są temu kosmetyki, których używasz do ich pielęgnacji. Jeśli na twojej półce stoi silnie oczyszczający szampon, zmień go na rzecz lekkich i łagodnych ziołowych kosmetyków. Mają one mniej substancji myjącej, co oznacza, że nie podrażnią skóry głowy. Jednak musisz być ostrożna i każdą zmianę wprowadzać stopniowo, gdyż skóra głowy jest niezwykle wrażliwa, a każda nagła zmiana, może doprowadzić np. do pojawienia się łupieżu.

Olejowanie włosów

Znów może wydać się to paradoksalne, jak olejowanie włosów, może pomóc rozwiązać problem ich nadmiernego przetłuszczania się. Okazuje się, że zabieg ten może być niezwykle skuteczny, gdyż cykliczne odżywianie skóry głowy, z czasem ureguluje wydzielanie sebum. Olejowanie włosów z powodzeniem można przeprowadzić w domu. Wystarczy wmasować odrobinę oleju roślinnego lub kokosowego w skórę głowy, a także na całą długość włosów. Następnie szczelnie owinąć je ręcznikiem i pozostawić na około godzinę. Po upływie tego czasu, wystarczy normalnie umyć głowę. Powtarzaj zabieg około 2 razy w tygodniu, a efekty będą zaskakujące.

Płukanki domowe

Okazuje się, że skutecznym sposobem na przetłuszczające się włosy, są domowe płukanki. Najlepiej sprawdzi się ta, przygotowana na bazie octu jabłkowego. Jak taką mieszankę przygotować? Wystarczy zmieszać jedną, dużą łyżkę octu jabłkowego ze szklanką ciepłej wody. Następnie w pierwszej kolejności włosy myjemy i lekko osuszamy ręcznikiem. Na tak przygotowane kosmyki, delikatnie wylewamy płukankę. Zabieg ten można powtarzać po każdym myciu włosów.

Przetłuszczające się włosy, są szczególnie uporczywym problemem dla kobiet. Kosmyki tracą objętość, a także nie wyglądają na zdrowe. Nie mniej jednak, regularnie stosując jeden z wymienionych powyżej zabiegów, skutecznie można się uporać z nadmiarem sebum, które jest wydzielane przez skórę głowy. Dzięki temu, uda się ograniczyć mycie włosów, a fryzura po obudzeniu, dalej pozostanie świeża i błyszcząca.

Opracowano przy współpracy z www.fryzjerwokulski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *