Jak zadbać o skórę przed wakacjami?

[REKLAMA]

Lato i okres wakacyjny to czas w ciągu roku, kiedy wysoka temperatura sprawiają, że skóra zdecydowanie częściej się poci i powstają na niej zanieczyszczenia. Dodatkowo latem skóra może być częściej odwodniona przez fakt jej wysuszenia. Promienie słoneczne dla skóry są bardzo szkodliwe. Jak sobie z nimi radzić? Co warto zrobić w tej sytuacji?

Regularna pielęgnacja cery

Warto przygotować skórę przed wakacjami, by przeszła przez letni okres w jak najlepszej kondycji. Bardzo ważnymi elementami jest solidna pielęgnacja cery. Odpowiednie jej nawilżanie, oczyszczanie, stosowanie kosmetyków, które dobrze współdziałają z naszą cerą. Wakacje to szczególny okres beztroski i swobody w ciągu roku, z którego chcemy przywieźć tylko te dobre wspomnienia.

Podczas wakacyjnych wyjazdów często robimy sobie wspólne zdjęcia, na których chcemy dobrze wyglądać, spoglądając na fotografie po powrocie. Dlatego piękna, gładka skóra daje poczucie komfortu lepszego samopoczucia. Ale nie tylko o skórę twarzy należy szczególnie zadbać.

Pielęgnacja skóry całego ciała

Warto także poświęcić odrobinę czasu na pielęgnację skóry całego ciała, by wyglądała na piękną i zadbaną. Na jakie zabiegi kosmetyczne we własnym zakresie możemy się zdecydować? Przede wszystkim przyda się naszej skórze wykonywanie regularnego peelingu. Dzięki temu będziemy mogli pozbyć się martwego naskórka, nasza skóra będzie zdecydowanie gładsza i bardziej jędrna w dotyku.

Po solidnym złuszczaniu skóry należy stosować również odpowiednią dawkę nawilżenia. Do tego celu świetnie sprawdzają się masła do ciała, balsamy lub zwykła oliwka, które wspaniale nawilżą ciało i sprawią, że skóra będzie miękka w dotyku.

Bardzo dobrym pomysłem jest także regularne szczotkowanie ciała. Jest to popularny sposób ujędrnienia skóry, szczególnie w newralgicznych miejscach, jak uda czy nogi. Jeśli chcemy, by skóra była lepiej ukrwiona i napięta to warto zdecydować się na ten właśnie krok.

Stosowanie kremów z filtrem

Bardzo ważnym elementem dbania o pielęgnację skóry nie tylko w okresie wakacyjnym, kiedy temperatury są wyjątkowo wysokie, ale także przez cały rok, są kremy z wysokim filtrem, chroniące skórę przed negatywnym oddziaływaniem słonecznym.

Dlatego regularne stosowanie kremów może zapobiec powstawaniu przebarwień słonecznych, chronić skórę przed poparzeniem, kiedy temperatury są szczególnie wysokie, czy też tworzyć swoistą barierę przed dużo poważniejszymi powikłaniami, jakie może spowodować słońce.

W okresie, kiedy temperatury są zdecydowanie wyższe, warto również w przypadku kobiet zrezygnować z intensywnego makijażu. Z jednej strony utrzymywanie się makijażu w wysokich temperaturach jest dosyć trudne, z drugiej zaś strony bardziej naturalne kosmetyki, że skóra nie będzie tak obciążona i na wakacje może okazać się to idealnym sposobem na piękny i promienny wygląd.

Więcej informacji na ziaja.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *