Jakie meble świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym?

[REKLAMA]

Urządzenie pokoju dziecięcego może być nie lada wyzwaniem dla rodzica. Szczególną uwagę należy poświęcić wtedy na dobór odpowiednich mebli. Jakie z nich sprawdzą się w pokoju dziecka?

Przy aranżowaniu pokoju dziecka bardzo często pojawia się pytanie – jakie meble warto zakupić, aby posłużyły jak najdłużej? Dzieci rosną jak na drożdżach, dlatego rodzice nie chcą, aby raz zakupione wyposażenie szybko wymagało wymiany. Warto więc zdecydować się na takie umeblowanie, które będzie w stanie posłużyć na dłużej.

Wybierz meble uniwersalne

Do pokoju dziecięcego najlepszym wyborem będą meble uniwersalne – takie, które będą pasowały zarówno kilkulatkowi, jak również nastolatkowi. Wielu rodziców popełnia błąd i decyduje się na kupowanie mebli dziecięcych, które wprawdzie mogą podobać się małemu lokatorowi, ale po pewnym czasie na pewno się znudzą i nie będą mu już odpowiadały. Dzięki meblom uniwersalnym unikniemy tego problemu.

Jakie meble będą zatem pasowały do pokoju dziecięcego? Warto zdecydować się na łóżko w wymiarach jak dla dorosłej osoby, na przykład 90 x 200 centymetrów, standardowe półki, regały oraz szafę ubraniową. Jeśli dziecko jest w wieku szkolnym, warto dobrać rosnące wraz z nim biurko, które dzięki regulacji będzie można dopasować do wzrostu użytkownika. Podobnie warto zrobić przy zakupie krzesła do biurka. Takie meble dostępne są w sklepie internetowym agatameble.pl.

Kolory i wzory, które stworzą tło

Do pokoju dziecięcego warto wybrać także meble o uniwersalnych kolorach i wzorach, które będą w stanie stworzyć tło dla pozostałych elementów aranżacji. Dzięki temu nawet wtedy, gdy maluchowi zmieni się gust, nie trzeba będzie kupować nowych mebli – wystarczy tylko zmiana dekoracji i dodatków.

Wśród uniwersalnych kolorów najlepiej sprawdza się biel oraz jasne wybarwienia drewna, na przykład buk czy modny teraz dąb sonoma. Takie kolory mogą być łatwo łączone z innymi barwami aranżacji, na przykład meble można zachować także przy zmianie koloru ścian.

Jeżeli szukasz inspiracji i sprawdzonego sklepu internetowego, zajrzyj na agatameble.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *