Czy korzystanie z usług psychologów on-line ma sens?

Potrzebujesz pomocy psychologa? Aktualnie można udać się do niego nie tylko osobiście, ale także skorzystać z konsultacji on-line. Czy to jednak dobry pomysł?

 Nie każdy ma czas lub możliwość udania się do psychologa osobiście. Chociaż teoretycznie możemy korzystać z jego usług na NFZ, czyli w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, to jednak warto wskazać, że czas oczekiwania na wizytę jest jednak niezbyt zachęcający – najczęściej wynosi parę miesięcy.

 Do wyboru mamy także szeroką gamę prywatnych gabinetów, ale musimy liczyć się wtedy z dodatkowymi kosztami nawet 150 złotych za wizytę. W związku z tym coraz więcej osób interesują usługi psychologów on-line – łatwo dostępne i tańsze od tych stacjonarnych.

Psycholog on-line – jak wygląda konsultacja?

Konsultacje przez internet ze specjalistami z różnych dziedzin cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Możemy w taki sposób otrzymać pomoc dietetyka czy prawnika. Teraz także możemy korzystać ze wsparcia psychologów. Na czym dokładnie polega wówczas usługa?

Konsultacje prowadzone są najczęściej przez specjalistyczne portale, na przykład Konsultexpert. Kontakt polega na skorzystaniu z komunikatora pozwalającego na rozmowę wideo czy czat, dlatego osoba zainteresowana nie musi wtedy wychodzić z domu, aby porozmawiać ze specjalistą.

Dzięki konsultacjom przez internet można uzyskać wsparcie bezpieczne oraz anonimowo, a ponadto w niskich cenach, ponieważ usługi psychologów przez internet są tańsze od tych w stacjonarnych gabinetach.

Kiedy warto wybrać psychologa on-line?

Zatem pomoc psychologa on-line, na przykład przez serwis Konsultexpert, to bardzo dobry wybór dla osób poszukujących wsparcia przy pogorszonym samopoczuciu, na przykład przy podejrzeniu depresji, nerwicy, po stracie bliskiej osoby, przy problemach w nawiązywaniu kontaktów.

Warto jednak wskazać na fakt, że pomoc psychologa on-line nie jest odpowiednia dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia. W takiej sytuacji należy zadzwonić pod numer 112 lub jak najszybciej udać się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.