Zabiegi podologiczne dla zdrowia i urody

[REKLAMA]

Podologia to stosunkowo nowa w Polsce dziedzina medycyny, zajmująca się diagnozą oraz leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Zabiegi tej dziedziny wymagają od podologa połączenia wiedzy różnych obszarów medycyny: ortopedii, dermatologii, chirurgii, diabetologii, opatrywania ran oraz technik zaopatrzenia ortopedycznego. 

Dla kogo zabiegi podologiczne

Zabiegi podologiczne dzielą się na trzy obszary:

  • interwencji chirurgicznej,
  • interwencji dermatologicznej’,
  • podologii kosmetycznej.

Większość pacjentów tej dziedziny nauki, na szczęście, styka się z podologią kosmetyczną.  Podolog Bydgoszcz i jego gabinet oferuje m.in. zabiegi podologiczne medycyny estetycznej. Tego rodzaju zabiegi nie mają charakteru inwazyjnego i nie wymagają interwencji chirurgicznej, natomiast zdecydowanie podnoszą komfort życia i przywracają urody stopom.  

Trudne schorzenia leczone przez podologa

Specjaliści przygotowani są również do leczenia poważniejszych schorzeń, takich, które mogą, jeżeli pozostają nieleczone, zmienić w sposób nieodwracalny codzienność. Praca podologa ma ogromne znaczenie w opiece nad osobami chorymi na cukrzycę. Jednym z poważniejszych powikłań występujących przy cukrzycy jest tworzenie się tzw. stopy cukrzycowej. Nieleczone konsekwencje choroby mogą prowadzić nawet do amputacji stopy i nogi. Dlatego osoby chore na cukrzycę powinny systematycznie korzystać z zabiegów podologicznych, by przywrócić stopom pełną funkcjonalność, a jednocześnie bezpieczeństwo. Podolog Bydgoszcz, poprzez zabiegi profilaktyczne zapobiega powikłaniom cukrzycowym, ale też doradza w najlepszym interesie pacjenta. 

Zabiegi podologiczne sfery estetyki

Wśród zabiegów podologicznych, skierowanych do każdego pacjenta, bez względu na wiek i płeć można wyróżnić:

  • profesjonalne obcinanie paznokci,
  • usuwanie odcisków, modzeli i nagniotków,
  • likwidację popękanej skóry na stopach,
  • usuwanie zrogowaciałego naskórka,
  • rekonstrukcję płytki paznokciowej,
  • peeling i masaż stóp.

Profilaktyka 

Z pewnością nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że każdy zabieg podologiczny jest elementem profilaktyki zdrowotnej. Podolog nie tylko przywraca stopom pełną funkcjonalność, nie tylko przywraca im dobry wygląd. Każda wizyta w gabinecie podologicznym jest formą inwestowania w zdrowie. Stopy bowiem ponoszą największe konsekwencje: źle dobranych butów, nadmiernej wagi ciała, pracy bez ochronnego obuwia, spędzania całego dnia w obuwiu, uprawiania sportów wyczynowych etc. Dlatego stała opieka podologa jest istotna na każdym etapie życia. U dziecka, którego stopa wciąż rośnie i wymaga ortopedycznych wkładek u kobiety, która jest zobowiązana do całodziennego chodzenia w butach na wysokim obcasie, u osoby uprawiającej sport wyczynowy, ale też amatorski, u osoby starszej, której stopa zmienia się pod wpływem układu krążenia. 

Do podologa można udać się z każdym problemem stóp, tym okazjonalnym i tym przewlekłym. Najważniejsze, by zrobić to odpowiednio wcześnie. Im szybciej skorzysta się z usługi czy porady podologa, tym szybciej pozbędzie się problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *