5 ciekawych miejsc dla dzieci w Warszawie

Szukasz pomysłu na spędzenie czasu z całą rodziną w Warszawie? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, które na pewno przypadną do gustu najmłodszym!

Łazienki Królewskie

Letnia Rezydencja Króla Stanisława Augusta, czyli Łazienki Królewskie to wspaniały wybór na ciepły, letni dzień. Znajdują się tutaj wspaniałe ogrody, które zapraszają do spacerów i poznawania przyrody. Najmłodsi mogą również skorzystać z ciekawych atrakcji przygotowanych właśnie dla nich, na przykład gier miejskich, warsztatów, koncertów czy pokazów.

Warszawskie Zoo

To tutaj najmłodsi mogą oglądać różnorodne zwierzęta na żywo – czekają między innymi lwy, zebry, żyrafy czy słonie, a to tylko kilka propozycji. Warszawskie Zoo może pochwalić się kilkoma tysiącami okazów zwierząt z najróżniejszych krańców świata. Dla dzieci przygotowano też inne atrakcje, między innymi Mini Zoo czy place zabaw.

Miasteczko ruchu drogowego

Doskonały wybór dla maluchów, które zaczynają korzystać z rowerka. Miasteczko ruchu drogowego znajduje się na Tarchominie i zostało przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych uczących się zasad ruchu drogowego. Po ulicach miasteczka można jeździć rowerem, na hulajnogach lub chodzić pieszo.

Centrum Nauki Kopernik

To jedyne w swoim rodzaju miejsce w Warszawie, które zaprasza dzieci z całej Polski. W Centrum Nauki Kopernik maluchy mogą wziąć udział w niesamowitej przygodzie. Znajdują się tutaj interaktywne i pouczające wystawy, ponadto można odwiedzić planetarium, nowoczesny plac zabaw i ogrody doskonałe do relaksu. Centrum Nauki Kopernik nie bez powodu jest najczęściej odwiedzanym centrum nauki w Polsce!

Teatr dla najmłodszych

Jeżeli chodzi o ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, nie możemy zapominać również o atrakcjach kulturalnych. Na szczególną uwagę zasługują teatry dla najmłodszych widzów, które grają spektakle przeznaczone specjalnie dla nich. Teatry dziecięce zapraszają maluchy już od pierwszego roku życia – to wspaniały pomysł na rodzinną rozrywkę i kulturalna alternatywa dla kina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.