Czego potrzebujemy do dziergania na drutach?

[REKLAMA]

Robienie na drutach to nie tylko dobry sposób, aby ochłonąć po całym dniu pracy i zwyczajnie się zrelaksować, ale może również stanowić idealny sposób na biznes. Własnoręcznie wykonane elementy ubrań czy ozdoby świąteczne cieszą się ogromną popularnością. Zainteresowanie nimi praktycznie nigdy nie maleje, a ceny z roku na rok są coraz wyższe. Niestety nauka dziergania na drutach nie każdemu przychodzi łatwo, a nierzadko wywołuje frustrację i zniechęcenie. Musimy pamiętać, że oprócz dobrych chęci, cierpliwości i dokładności, musimy dysponować podstawowym sprzętem, takim jak druty dziewiarskie oraz włóczki. Właśnie o nich opowiemy w dzisiejszym poradniku.

Rodzaje drutów dziewiarskich

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów drutów do robótek. Do podstawowych zaliczają się druty metalowe i druty drewniane. Oprócz tego możemy natrafić na druty bambusowe i teflonowe. Czy to ma jakieś znaczenie, które druty wybierzemy? W praktyce jest to mocno subiektywne odczucie, aczkolwiek nie tylko. Przede wszystkim różne rodzajów drutów dziewiarskich są mniej lub bardziej śliskie, przez co oczka spadają z nich mniej lub bardziej ochoczo. Ponadto chodzi też o elastyczność drutów. Jednego są bardziej sztywne, a inne na skutek ciepła dłoni zaczynają się coraz bardziej wyginać.

Rodzaje włóczek

Oprócz drutów musimy posiadać także dopasowane włókno. Do takich należą różnego rodzaju włóczki, kordonki i muliny. Oprócz tysięcy wersji kolorystycznych, produkty te różnią się składem. Najczęściej spotkamy włóczki bawełniane, wełniane, akrylowe czy bambusowe. Oprócz tego bez trudu wyposażymy swój warsztat we włóczki z mieszanym składem. Całość spina rozmiar – zarówno drutów, jak i włóczek. Dlatego też kompletując zestaw do robienia na drutach, powinniśmy odpowiednio dobrać rozmiar włóczek do już posiadanych drutów dziewiarskich.

Gdzie kupować akcesoria dziewiarskie?

Z pewnością bez trudu znajdziemy stacjonarny sklep z pasmanterią w swojej najbliższej okolicy. Ponadto do dyspozycji pozostają sklepy z włóczkami online, takie jak sklep pasjanitka.pl. Zamawiając przez internet nie musisz wychodzić z domu, a jednocześnie możesz przeglądać tysiące produktów przy pomocy telefonu, tableta lub komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *