Dlaczego zakupy w sieci są tańsze?

[REKLAMA]

Podczas gdy młodsze pokolenie już dawno przestawiło się na zamawianie towarów online, starsi ludzie nadal przepłacają w sklepach offline. Popularność kupowania towarów w sieci wynika nie tylko z wygody wyboru i łatwości procesu, ale także z faktu, że w sklepie internetowym można kupić znacznie taniej urządzenia, ubrania, akcesoria i wszystko, co można sobie wyobrazić. Spróbujmy jednak dowiedzieć się, dlaczego kupowanie w sieci jest tańsze niż w klasycznym sklepie.

Przyczyny niższych cen w sklepach internetowych:

Kampania reklamowa

Wypromowanie sklepu offline wymaga nie tylko promocji, ale także różnych billboardów, reklamy zewnętrznej w różnych punktach miasta, emisji w mediach itp. To wszystko wymaga dużych nakładów, które są znacznie wyższe niż w przypadku internetu.

W internecie również potrzebna jest reklama, ale jej koszt jest kilkukrotnie niższy, co oczywiście ma wpływ na ostateczny koszt produktu. O ile w standardowym sklepie odzieżowym trzeba przebierać manekiny w ubraniach, które trzeba szybciej sprzedać, o tyle w sklepie internetowym wystarczy po prostu umieścić te produkty w pierwszych liniach lub zaoferować jakąś korzystną promocję.

Wynajem powierzchni sklepowej i magazynu

Założenie i prowadzenie sklepu internetowego jest znacznie bardziej opłacalne niż wynajmowanie własnego sklepu lub powierzchni magazynowej. Dotyczy to zwłaszcza popularnych ulic o dużym natężeniu ruchu, np. centrum miasta lub głównych ulic.

W zależności od wielkości handlu, właściciele sklepów internetowych mogą trzymać towary w garażu, w domu lub wynająć niewielką przestrzeń do przechowywania produktów. Magazyn można zlokalizować w miejscach, gdzie ziemia jest stosunkowo tania. Niektóre sklepy internetowe działają na zasadzie dropshippingu, wtedy ich zadaniem jest sprzedaż, a magazynowanie i przekazanie towaru to problem właściciela magazynu.

Dostawa towaru od producenta do sklepu i magazynu

Klasyczny sklep offline zazwyczaj organizuje dostawę towaru z ogólnego magazynu, a następnie sortuje i wysyła małe partie do różnych punktów handlowych. Sklepy internetowe muszą płacić wyłącznie za dostawę do magazynu ogólnego, a następnie koszty wysyłki pokrywa kupujący. W niektórych przypadkach, jeśli spełnione są warunki, dostawa jest darmowa.

Wynagrodzenie dla pracowników

W sklepie internetowym proces sprzedaży towarów jest automatyczny. Nie ma potrzeby wypłacania pensji sprzedawcy, kasjerowi, sprzątaczce, ochroniarzowi itp. Pensja kierownika sklepu również musi być wypłacona specjalistom, ale wynagrodzenie kierownika w sklepie internetowym jest zazwyczaj niższe niż sprzedawcy w sklepie. Prawdziwy sklep musi utrzymywać duży personel obsługi.

Absolutnie wszystkie rodzaje wydatków są wliczone w koszt towarów – robocizna, reklama, czynsz i inne koszty są płacone przez końcowego nabywcę. A biorąc pod uwagę fakt, że koszty w sklepie internetowym są znacznie mniejsze, cena towarów jest znacznie niższa. W niektórych przypadkach za pośrednictwem famart.online i innych platform można kupić 30-50% taniej niż w standardowym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *