Kokon niemowlęcy: praktyczny wynalazek dla dziecka i odpowiedzialnych rodziców

[REKLAMA]

Obecnie na rynku tekstyliów dla dzieci można spotkać wiele ciekawych produktów, które pozwalają młodym rodzicom lepiej przygotować się na przyjście na świat ich pierwszego dziecka. Kokon dla niemowlaka jest przykładem nowoczesnego akcesorium, jakie może okazać się bardzo pomocne zwłaszcza na samym początku okresu niemowlęcego dziecka. Dlaczego tak jest? Zapraszamy do artykułu.

Czym właściwie jest kokon dziecięcy?

Kokon dla niemowląt to przytulne i przyjazne dla dziecka miejsce do spania. Na samym początku zaraz po przyjeździe ze szpitala po porodzie dobrze dobrany kokon może z powodzeniem zastąpić łóżeczko niemowlęce, a w późniejszym czasie – stanowić dodatkowe zabezpieczenie dziecka w łóżeczku. Gniazdko dla noworodka pełni funkcję ochronną, ponieważ separuje maluszka od otoczenia zewnętrznego i sprawia, że jego sen jest bezpieczniejszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu młode mamy mogą poczuć się bezpieczniej podczas nocy spędzanych z dzieckiem – materiałowe legowisko zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem z łóżka.

Materiały używane do szycia legowisk dziecięcych

Tekstylia dla dzieci w wieku niemowlęcym powinny być szyte z dobrej jakości materiałów. Jest tak też w przypadku akcesoriów takich jak kokon niemowlęcy. Najczęściej struktura legowiska dziecięcego jest dość prosta i składa się z wyjmowanego materaca oraz grubszych i głębszych boków wypełnionych włókniną. Materiały, które często są używane do szycia i produkcji kokonów dla niemowląt to przede wszystkim:

  • Bawełna,
  • Welur dziecięcy,
  • Włóknina silikonowa,
  • Welur bawełniany.

Jaki kokon niemowlęcy dla chłopca, a jaki dla dziewczynki?

Wybierając odpowiedni kokon niemowlęcy, warto czytać opisy dotyczące rozmiarów produktów dostępnych na stronach internetowych. Wymiary produktu pozwalają na sprawdzenie, który model będzie najlepszy. Legowiska dla niemowląt są dostępne w wielu wzorach i kolorach. W przypadku dziewczynek warto postawić na ciepłe i pastelowe barwy. Kokon niemowlęcy w brudnym różu będzie tu doskonałym wyborem, choć można znaleźć także modele ze wzorami – np. w kwiaty. W przypadku chłopców warto postawić na nieco ciemniejsze barwy jak np. granat, zieleń, brąz lub stylowa, uniwersalna szarość. Kokon niemowlęcy szary prezentuje się bardzo stylowo, a jednocześnie nie jest tak trudny do utrzymania w czystości jak biel. Świetnym pomysłem może być również kokon zabawka z ozdobnym brzegiem. Jako przykład mogą tutaj posłużyć modele legowisk z zabawnymi smokami.

Kokon niemowlęcy w praktyce, czyli dlaczego warto

Lista powodów, dla których warto nabyć odpowiednie legowisko dla dziecka, jest długa. Kokon niemowlęcy łatwo zabrać ze sobą w podróż czy przenieść do kuchni na czas przygotowywania posiłków. Oznacza to, że dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej będzie mieć dziecko zawsze przy sobie, nawet wówczas gdy śpi. Szczególnie ważne może być to w nocy i kiedy zbliża się pora karmienia, dlatego warto umieścić kokon niemowlęcy na liście priorytetowych produktów do wyprawki dla niemowlaka i młodej mamy – zwłaszcza w przypadku pierwszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *