Leasing dla nowych firm. Czy każdy przedsiębiorca może się na niego zdecydować?

[REKLAMA]

Leasing to niezwykle popularna opcja finansowania, która sprzyja rozwojowi każdej firmy, a już w szczególności tych nowych, które dopiero zaczynają się rozwijać. Kiedy można zdecydować się wzięcie leasingu i czy nawet świeżo upieczeni przedsiębiorcy mogą się na niego zdecydować? Pora to sprawdzić!

Wielu właścicieli nowych firm decyduje się na leasing samochodów. Jest to dla nich świetna okazja do tego, żeby się rozwinąć, poszerzyć swoją flotę pojazdów, a przy tym nie mrozić gotówki, tylko móc ją zainwestować na rozwój innego kierunku działalności. To właśnie dlatego tak wielu, w szczególności młodych przedsiębiorców tak przychylnie podchodzi do kwestii współpracy z firmami leasingowymi. Jak to wygląda w praktyce? Czy każdy przedsiębiorca może zdecydować się na skorzystanie z oferty leasingu samochodów?

Jak wygląda leasing dla nowych firm?

Prawdą jest to, że każdy młody przedsiębiorca może wziąć samochód w leasing już od samego początku istnienia jego firmy. Tak naprawdę właściciel już pierwszego dnia funkcjonowania przedsiębiorstwa może udać się do leasingodawcy i podpisać z nim umowę! Warto jednak pamiętać o tym, że może się to wiązać z pewnymi ograniczeniami. Tutaj na pewno należy wyróżnić kwestię podwyższonej opłaty wstępnej, która jest często spotykana w takich sytuacjach. Bardzo skuteczną metodą jest wybór specjalnej oferty leasingu właśnie dla młodych firm. Część leasingodawcą posiada w swojej ofercie takie propozycje.

Co jest potrzebne podczas procedury zawierania leasingu?

Jeżeli zdecydujesz się na uproszczoną procedurę zawarcia umowy, wtedy powinieneś przygotować takie dokumenty jak NIP, REGON, a także KRS, dowód osobisty oraz wniosek leasingowy. Są to niezbędne elementy, które musisz podać leasingodawcy podczas sporządzania umowy. Pamiętaj również o tym, że kiedy decydujesz się na zakup używanego pojazdu, musisz liczyć się również z koniecznością posiadania wyceny od rzeczoznawcy. Jeżeli jesteś zainteresowany kosztami leasingu, koniecznie odwiedź stronę internetowe firmy CLS. To właśnie tam znajdziesz wygodny kalkulator leasingowy, dzięki któremu obliczysz koszty związane z comiesięcznymi ratami. Firma CLS na polskim rynku istnieje już od bardzo wielu lat, zatem jest to sprawdzony leasingodawca, który oferuje swoim klientom niezwykle konkurencyjne oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *