Niemiecki wraca do łask? Dlaczego warto uczyć się niemieckiego w roku 2018

[REKLAMA]

Wszyscy doskonale wiemy o tym, że warto uczyć się języków obcych. Często jednak zdarza się tak, że podjęcie decyzji dotyczącej tego jakiego języka warto się uczyć bywa dla nas trudne. O tym, że warto znać angielski nie trzeba nikogo przekonywać. Co jednak jeśli chcemy nauczyć się innego lub kolejnego języka? Wszystko wskazuje na to, że warto zainteresować się językiem niemieckim. Dlaczego? Przekonajmy się!

Język niemiecki wcale nie jest trudny!

Kiedy po raz pierwszy słyszymy osobę mówiącą po niemiecku możemy odnieść wrażenie, że jest to język bardzo trudny, którego nauczenie się zajmie nam dużo czasu. Tymczasem to nie do końca prawda. Język niemiecki jest bowiem jednym z tych, których uczenie się nie powinno przysporzyć ci trudności. Proste reguły gramatyczne, mała liczba wyjątków, łatwe zasady dotyczące pisowni i wymowy – to wszystko sprawia, że osoby, które decydują się na naukę języka niemieckiego szybko zauważają postępy.

Niemieckie firmy to liderzy w wielu branżach

Niemcy to prawdziwa potęga gospodarcza, która wciąż intensywnie się rozwija. Znając niemiecki możesz z tego skorzystać. Nie tylko wyjeżdżając do tego kraju za pracą, ale również poszukując zatrudnienia w kraju. Bardzo często bowiem firmy niemieckie współpracują z polskimi zlecając im szeroki zakres prac.

Język niezwykle ważny dla studentów

Nawet jeśli nie jesteś osobą, która jest aktywna zawodowo a dopiero rozpoczynasz studia powinieneś wziąć pod uwagę naukę języka niemieckiego. Dlaczego? Jest to bardzo proste. Niemcy są również potęgą akademicką. Poziom uczelni w tym kraju stoi na naprawdę wysokim poziomie. Co więcej, Niemcy przeznaczają ogromne pieniądze na rozwój nauki, dzięki czemu uczelnie są świetnie wyposażone, powstaje wiele prac w tym języku a badacze mają idealne warunki do pracy. Znajomość języka niemieckiego może więc ułatwić ci twoją akademicką karierę oraz dać wiele możliwości (np. skorzystania z wymiany studentów).

Bogactwo kultury

Nie da się ukryć, że spuścizna kulturowa Niemców jest niezwykle bogata. Wśród obywatelki tego kraju znaleźli się wybitni pisarze, kompozytorzy, artyści i filozofowie. Wielcy tego świata, którzy wpłynęli na kulturę to między innymi Kafka, Nietzsche, Kant, Wagner i Beethoven. Jeśli więc jesteś osobą, która interesuje się kulturą i chętnie sięga po najwybitniejsze dzieła minionych czasów warto uświadomić sobie, że dzięki znajomości języka niemieckiego możesz to zrobić w oryginale. Co więcej, w języku niemieckim znajdziesz wiele omówień dzieł literackich i artystycznych, których nie znajdziesz w polskim tłumaczeniu.

Wszędzie możesz spotkać Niemców!

Lubisz podróżować a podczas wojaży chętnie rozmawiasz z innymi osobami, które tak jak ty uwielbiają poznawać nowe kraje i miejsca? Jest więc prawie pewne, że trafisz na Niemców. To naród, który podróżuje chętnie i często. Często osoby tej narodowości są bardzo towarzyskie i poszukują tych, z którymi mogą bez problemu się porozumieć. Język niemiecki przyda ci się również jeśli pracujesz w branży turystycznej, hotelowej lub gastronomicznej. Poznający świat Niemcy często wybierają Polskę jako miejsce, w którym chcą wypocząć. Znając język możesz liczyć na ich przychylność oraz ułatwić pobyt w naszym kraju.

To jeden z oficjalnych języków UE

Rola Unii Europejskiej w dzisiejszych czasach jest wprost nie do przecenienia. Tymczasem, język niemiecki jest jednym z trzech jej języków oficjalnych. Dlatego też, nawet jeśli nie zamierzasz pracować w Niemczech ale za to zastanawiasz się nad pracą w instytucjach unijnych – jego znajomość będzie ci niezwykle potrzebna. Pamiętaj również, że językiem niemieckim porozumiewać się możesz nie tylko na terenie Niemiec, ale również w Austrii, Luksemburgu czy Liechtensteinie.

Podsumowując, wszystko wskazuje, że język niemiecki na dobre wróci do łask Polaków.  Nie tylko coraz więcej osób docenia korzyści jakie daje jego znajomość, ale również dostępne są bardzo atrakcyjne kursy np. te od ESKK. Dzięki temu nauka języka niemieckiego staje się nie tylko przydatna, ale również przyjemna i efektywna Warto to wykorzystać.

1 thought on “Niemiecki wraca do łask? Dlaczego warto uczyć się niemieckiego w roku 2018”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *