Black Friday 2018 – co warto kupić?

[REKLAMA]

Czarny Piątek, czyli Black Friday, to czwarty piątek listopada, który rozpoczyna szaleństwo przedświątecznych zakupów. Tego dnia możliwy jest zakup różnorodnych towarów w znacznie niższych cenach. Sklepy stacjonarne otwarte są dłużej – niektóre nawet całą dobę, natomiast w sklepach online panuje istne szaleństwo rabatowe. Co warto kupić? Kiedy Black Friday 2018? Odpowiadamy!

Skąd się wziął Black Friday?

Black Friday, czyli Czarny Piątek to dzień największych wyprzedaży w całym roku. W 2018 r. przypada na 26 listopada. Odbywa się dzień po słynnym Święcie Dziękczynienia. Na kupujących czekają ogromne obniżki cen. W Polsce Black Friday nie jest tak popularny, jak w krajach Ameryki Północnej, jednak z każdym kolejnym rokiem staje się coraz bardziej znany. To dlatego warto sprawdzić oferty ulubionych sklepów, gdyż podczas Czarnego Piątku czekają największe w roku rabaty.

Istnieje wiele teorii na temat tego, skąd wzięła się tradycja i nazwa Black Friday. Jedną z nich jest tak, która głosi, że Czarny Piątek związany jest z falą zwolnień z pracy w związku z chęcią pracowników, by przedłużyć sobie przerwę świąteczną i w tym momencie zmienić pracę. Bardziej prawdopodobna wydaje się jednak teoria, która głosi, że Czarny Piątek ma związek z sytuacją na rynku złota z 1989 roku. Cena tego surowca osiągnęła rekordową wysokość w USA. Rząd Stanów Zjednoczonych postanowił zainterweniować, co przełożyło się na lawinę na rynku finansowym, a w efekcie spadek cen złota z 160 na 130 dolarów za uncję.

Co łączy zakupy i czarny kolor? Według jednej z teorii korzenie Black Friday sięgają 1981 roku. To właśnie wtedy w mediach pojawiło się sformułowanie “Czarny Piątek”. Określono w ten sposób dzień, gdy sprzedawcy po raz pierwszy od bardzo dawna zarobili sporo pieniędzy. Co ma do tego czerń? Wynik sklepu zapisywany był czarnym tuszem, a w dniach, gdy sprzedaż była powyżej przeciętnej, na rachunkach przeważał właśnie ten kolor.

Co kupić podczas Black Friday 2018?

Znaczące obniżki cen to znak rozpoznawczy Black Friday. Elektronika w tym dniu cieszy się największym zainteresowaniem. Podczas Czarnego Piątku warto wybierać przedmioty, urządzenia, odzież, na które normalnie nie moglibyśmy sobie pozwolić ze względu na zbyt wysokie ceny.

Black Friday to także doskonała okazja do tego, by kupić świąteczne prezenty dla najbliższych, a jednocześnie nie zrujnować swojego budżetu. Rodzice wybierają ubranka, zabawki, gadżety dla swoich pociech. Panowie decydują się na zakup upominków dla swoich ukochanych, a Panie kupują akcesoria, gadżety dla chłopaków.

Wśród elektroniki często wybierane są konsole PS4 czy xbox, smartfony iPhone bądź Xiaomi, drony czy czytniki. Dzięki Black Friday 2018 można je kupić nawet do 70% taniej, co przekłada się na ogromną oszczędność. Czarny Piątek jest coraz bardziej popularnym dniem w Polsce, a do akcji przyłączają się kolejne sklepy – zarówno stacjonarne, jak i online. Warto sprawdzić wysokość rabatów wcześniej, by w porę upolować okazję.

1 thought on “Black Friday 2018 – co warto kupić?”

  1. najważniejsze żeby kupowac to co nam naprawde jest potrzebne . żeby potem nie wylądowało na śmietniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *