Organizacja konferencji we Wrocławiu

[REKLAMA]

Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najpiękniejszych oraz najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Turystów z całego świata przyciąga do Wrocławia piękna architektura, niepowtarzalna atmosfera, bogata oferta kulturalno-rozrywkowa oraz dogodne położenie. Te same elementy sprawiają, że jest to także idealne miejsce na przeprowadzenie konferencji.

Przygotowania do konferencji

Organizację profesjonalnego spotkania biznesowego warto rozpocząć od opracowania scenariusza. Należy ustalić dokładny temat, listę zaproszonych gości oraz prelegentów. Następnie można podjąć się wyboru miejsca, musi to być jednak podyktowane możliwościami przeznaczonego na ten cel budżetu. Najdroższy, poza noclegiem, może okazać się wynajem sali – Wrocław dysponuje jednak bogatą ofertą obiektów konferencyjnych na każdą kieszeń. Warto także zadbać o dodatkowe atrakcje dla zaproszonych gości. Można przedstawić kilka pomysłów i poprosić uczestników o deklarację, która propozycja najbardziej im odpowiada. Stały kontakt z uczestnikami i przekazywanie im na bieżąco aktualności organizacyjnych, to podstawa udanej konferencji. Najważniejsze informacje najlepiej przesyłać e-mailem z prośbą o potwierdzenie ich otrzymania.

Lokalizacja spotkania

Obiekt, w którym odbędzie się planowane spotkanie biznesowe, ma zasadnicze znaczenie dla organizatora i zaproszonych gości. Standard i wygląd miejsca określa bowiem prestiż całego wydarzenia. Równie ważna jest lokalizacja – należy zwrócić uwagę na połączenia komunikacji miejskiej oraz możliwość dojazdu samochodem (w tym miejsca parkingowe).

Wrocław jest idealnym miejscem dla konferencji międzynarodowych. Rozbudowana sieć dróg sprawia, że łatwo i szybko można dotrzeć tu z Niemiec, Austrii czy Czech. Dodatkowo port lotniczy, zlokalizowany ok. 10 km od centrum miasta, obsługuje wiele lotów zagranicznych.

Dodatkowe atrakcje

Serce Dolnego Śląska to przepiękne historyczne miasto, a także Europejska Stolica Kultury 2016 – zwiedzanie powinno być obowiązkowym punktem każdej konferencji. Można zaplanować spacer z przewodnikiem lub uroczystą kolację na rynku, połączoną z wieczornym zwiedzaniem Ostrowa Tumskiego. Zaproszonych gości na pewno zachwyci przepięknie usytuowana Hala Stulecia. Ciekawym pomysłem na odpoczynek, po biznesowych spotkaniach, jest również rejs po Odrze – nie bez powodu Wrocław nazywany jest Wenecją Północy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *