Wazelina kosmetyczna – tania i skuteczna?

[REKLAMA]

Wazelina kosmetyczna jest szeroko promowana przez dermatologów jako środek nawilżający i leczniczy. Wazelina produkowana jest z ropy naftowej, jednak żadne badania naukowe nie wykazały jej jakiejkolwiek szkodliwości.

Niska cena, powszechna dostępność oraz brak dodatku substancji zapachowych lub złożonych składników sprawie, że wazelina kosmetyczna jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących promiennego odcienia skóry jak u Marilyn Monroe.

W dzisiejszych czasach wazelina kosmetyczna jest niezbędnym składnikiem torebki każdej kobiety. Najbardziej popularne obecnie blogi urodowe i magazyny wychwalają jej wszechstronne zalety, nazywając ją często wielozadaniowym, cudownym produktem.

Wazelina kosmetyczna kosztuje naprawdę niewiele a posiada nieskończoną liczbę zastosowań. Od podstawowego (wazelina pomaga zapobiegać i łagodzić objawy spierzchniętej skóry podczas ostrej zimy) do bardziej dziwacznych (niektórzy ludzie wkładają wazelinę do wnętrza butelek z klejem, aby zapobiegać jego zastyganiu. Wazelina to wielozadaniowy produkt kosmetyczny, którego zastosowanie nie ogranicza się jedynie do sfery urody.

Wazelina kosmetyczna pomaga przedłużyć zapach perfum oraz ujarzmić niesforne włosy

Nawilżona skóra dłużej utrzymuje zapach, więc przed zaaplikowaniem perfum, czy wody toaletowej należy wetrzeć wazelinę w najcieplejsze punkty tętna, dzięki czemu zapach będzie utrzymywał się dłużej. Można również użyć wazeliny, aby wygładzić suche rozdwojone końce włosów, a nawet wymodelować brwi. Wazelina kosmetyczna może okazać się niedrogim substytutem tuszu do rzęs. Nałożona na rzęsy sprawi, że będą one ładniej się prezentowały, ponadto pomoże im szybciej rosnąć.

Od wielu lat wazelina stosowana była jako balsam do leczenia skaleczeń, oparzeń i innych małych ran. W dzisiejszych czasach, nadal jest zalecana przez dermatologów do nakładania na skórę po operacji. Dzięki temu zraniony obszar jest wilgotny, co pomaga zapobiegać tworzeniu się strupów. Rany ze strupami wolniej goją się i częściej zostawiają bliznę. Wazelina kosmetyczna utrzymuje rany wilgotne, ponieważ jest okluzyjna. Oznacza to, że działa ona jak bariera, zapobiegając odparowaniu wody z powierzchni skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *