Atrakcje Trójmiasta – co warto zobaczyć?

[REKLAMA]

Gdańsk, Gdynia, Sopot – najpiękniejsze miasta polskiego wybrzeża. Ich bliskie usytuowanie pozwala na zobaczenie wielu atrakcji „za jednym razem”. Wycieczkę do Trójmiasta powinno się zorganizować tak, by trwała odpowiednio długo – tak, by móc zobaczyć wszystkie atrakcje bez większego pośpiechu i nerwów.

Trójmiasto to nie tylko plaże

Wielu z nas Trójmiasto kojarzy się z pięknym złotym piaskiem. Oczywiście, że jest to najbardziej znana atrakcja, jednak nie zapominajmy o pięknej zabytkowej architekturze, jaką można podziwiać na ulicach Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jeśli wybierają się Państwo do Trójmiasta, koniecznie muszą Państwo odwiedzić Zatokę Gdańską, sopockie molo, Akwarium Gdyńskie i stare miasta tych miejscowości. Podczas wieczornych spacerów uliczkami Trójmiasta urzekną Państwa z pewnością zabytkowe kamienice. To tylko nieliczne z wielu atrakcji, które warto zobaczyć. Odwiedzenie tych wszystkich miejsc w jeden dzień jest wręcz niemożliwe. Wielu decyduje się na plażowanie w dzień, a zwiedzanie wieczorami. Nie jest to zły pomysł, jednak niech Państwo pamiętają, że wieczorną porą wiele miejsc może być zamkniętych. Wiele atrakcji dostępnych jest tylko w ciągu dnia – warto jednak poświęcić kilka dni plażowania na zobaczenie tych miejsc.

Pamiętajmy też o kulturze

Kiedy planujemy zwiedzanie Trójmiasta, warto pomyśleć także o kulturze. Organizowane przez Gdański Teatr Szekspirowski wydarzenia kulturalne mogą Państwo sprawdzić na stronie: teatrszekspirowski.pl. Szeroki wybór spektakli, koncertów, warsztatów – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – sprawi, że Państwa urlop będzie niezapomniany. Istnieje oczywiście możliwość zwiedzenia teatru i poznania jego historii. Warto poświęcić kilkadziesiąt minut, by cofnąć się w czasie – jest to jedyny teatr z otwieranym dachem. Ponadto warto wziąć udział w spektaklach szekspirowskich, organizowanych pod gołym niebem. Wizyta w tym miejscu z całą pewnością dostarczy Państwu niesamowitej dawki wrażeń i doznań, a sama budowa teatru zagwarantuje fantastyczną akustykę podczas spektakli i koncertów.

1 thought on “Atrakcje Trójmiasta – co warto zobaczyć?”

  1. Trójmiasto to dla mnie fajna opcja na weekendowy wypad. Zarówno Gdańsk jak i Gdynia mają szeroką ofertę jeśli chodzi o kulturę, możliwość zwiedzania i miłego spędzania wolnego czasu. Na koniec Sopot i spacer po molo. Raz w roku muszę zaliczyć taką wycieczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *