Czy potrzebne są uprawnienia do prowadzenia księgowości?

[REKLAMA]

Prowadzenie działalności w ramach usług księgowych domaga się przede wszystkim wiedzy oraz doświadczenia. Warto też posiadać określone wykształcenie, jak i zdobywać kolejne umiejętności, na przykład poprzez uzyskiwanie certyfikatów.

Czynności usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych

Czynności związane z usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych wymagają posiadania stosownych uprawnień. Całość uregulowana jest w rozporządzeniu ministra finansów z dnia 18 lipca 2002 roku, w sprawie uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Do wykonywania zawodu księgowego uprawnieni są w myśl powyższych zapisów prawnych posiadacze certyfikatu księgowego, wydawanego przez ministra finansów. Osoby te powinny być też wpisane do rejestru biegłych rewidentów  bądź na listę doradców podatkowych. Należy wobec tego mieć świadomość, że mimo, iż zawód księgowego powszechnieje to nadal należy wykazywać się określonymi wymaganiami. Tylko tak można bowiem coś w tym zawodzie osiągnąć.

Aplikacja, z której warto skorzystać

Księgowi w swojej pracy mogą w tej chwili skorzystać z wielu udogodnień. Jeżeli wybierze się taką usługę, jaka oferowana jest poprzez witrynę sage.com.pl to można będzie zaopatrzyć się w specjalny pakiet, dzięki któremu zastosuje się kompleksowe rozwiązania w prowadzeniu księgowości. Tym samym, można będzie zbudować o wiele trwalsze relacje biznesowe. Klienci będą bowiem pewni, że mają do czynienia z profesjonalistami. Korzystanie z aplikacji Sage oparte jest na Jednolitym Pliku Kontrolnym, co pozwala wygenerować wymagane struktury na potrzeby elektronicznej kontroli podatkowej. Wybrać można jeden spośród czterech pakietów, odnoszący się do uproszczonej, jak i pełnej księgowości. Są to pakiety: START, STANDARD, STANDARD PLUS oraz EXTRA. Indywidualny dobór programu zajmującego się zarówno kadrami, jak i księgowością to spore ułatwienie, na jakie warto się zdecydować. Wystarczy konkretna wiedza, która pozwoli podejmować słuszne decyzje inwestycyjne. Innowacyjne zaplecze metodologiczne również pozwoli sprawniej pracować na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *