Ciekawostki i inspiracje dla nastolatków

[REKLAMA]

Szukasz inspiracji? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę, ale irytują cię portale lifestylowe dla dorosłych? Zależy ci na sprawdzonych źródłach, bez fake newsów? Sprawdź portale dedykowane dla nastolatków.

Portale lifestylowe – dla wszystkich?

Portale lifestylowe mają wiele plusów, ale nie brak im też wad. Podstawową ich zaletą jest bardzo duża różnorodność tematyczna, mnogość podejmowanych zagadnień, duża liczba ciekawostek i newsów z całego świata. Minusy? Portale te są dla wszystkich, najczęściej nie są sprofilowane pod konkretną grupę odbiorców, co oznacza, że musisz poświęcić więcej czasu na przeszukanie takiej witryny, aby znaleźć to, co cię naprawdę interesuje. Szeroka analiza ekonomiczna gospodarki Chin z wykorzystaniem specjalistycznego języka nie musi koniecznie należeć do grupy tematów zwracających twoją uwagę…

Portale dla nastolatków – dla nich i o nich?

W Internecie jest bardzo dużo portali lifestylowych, zwróć jednak uwagę na te, tworzone z myślą o tobie. Portal dla nastolatków przygotowywany jest bowiem nieco inaczej niż ten „dla wszystkich”. Przede wszystkim znajdziesz w nim tematy, które naprawdę mogą cię interesować, np.: jak założyć swoje pierwsze konto? Jak zacząć oszczędzać? Jak się efektywnie uczyć? Jak dogadać się z rodzicami? Jak ciekawie spędzać czas wolny? Na serwisach dla młodzieży nie brakuje także ciekawostek naukowych czy przystępniejszego, a zarazem bardziej szczegółowego omówienia niektórych szkolnych tematów. Nie chodzi jednak tylko o tematykę portalu i jego zawartość, lecz również o to, jakim językiem napisane są teksty. Na portalu młodzieżowym możesz liczyć na artykuły napisane swobodnym stylem, bez zadęcia, z naturalnym polotem. Są to przede wszystkim teksty, które dobrze się czyta, zrozumiałe, pozbawione skomplikowanego słownictwa, a jeśli nawet już je zawierają, to zawsze z wytłumaczeniem trudnych terminów.

Portal dla młodzieży zamiast podręcznika?

Oczywiście żaden młodzieżowy portal nie zastąpi ci podręcznika do matematyki, fizyki czy biologii. Taki serwis internetowy możesz jednak traktować jako uzupełnienie wiedzy ze szkoły. Możesz liczyć na to, że trudne zagadnienia zostaną tutaj przedstawione w prostszy sposób. Znajdziesz także sporo ciekawostek, artykułów poszerzających wiedzę zdobytą w szkole. Taki serwis może ci w dużym stopniu pomóc w nauce. Przede wszystkim jednak stanowi ogromne źródło inspiracji. To od ciebie zależy, którą z podstron będziesz eksplorował w większym stopniu. Nie musisz szczegółowo przeglądać wszystkich materiałów. Tylko od ciebie zależy, czy bliższe są ci tematy z zakresu literatury, sztuki, wiedzy o społeczeństwie, relacji między ludźmi, historii czy może ciekawostki matematyczne. To ty projektujesz swój rozwój, a portal dla młodzieży może ci w tym tylko pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *