Dieta odtruwająca wątrobę

[REKLAMA]

Produkty wspierające pracę wątroby.

Dieta odtruwająca wątrobę to system prewencyjny mający przeciwdziałać uszkodzeniom w obrębie właśnie tego organu. Tym bardziej, że wątroba jest bardzo ważnym elementem funkcjonalności całego organizmu. Problemy w jej działaniu przekładają się na całe ludzkie ciało. Dlatego dietę odtruwającą najlepiej jest stosować raz do roku.

Kondycja wątroby

Ludzka wątroba to jedyny organ, który ma zdolność do regeneracji. Po swoim zniszczeniu albo przeszczepie części, jak ma to miejsce przy przeszczepie rodzinnym, dość szybko powraca ona do dawnego rozmiaru i odzyskuje pełną funkcjonalność. Nie znaczy to jednak, że nie należy o nią dbać, ponieważ wątroba także może ulec całkowitemu zniszczeniu. Na jej pracę wpływa przede wszystkim nadużywanie alkoholu. Wątroba między innymi rozkłada kwasy tłuszczowe. Jednak gdy jest ich zbyt dużo, ze względu na dietę, organ nie potrafi ich przetworzyć i dochodzi do stłuszczenia. Tak samo niebezpieczne jest nadmierne stosowanie niektórych leków. W końcu wszystkie one są filtrowane przez wątrobę. Wbrew pozorom nieprzemyślane diety odchudzające, zwłaszcza głodówki, mają bardzo zły wpływ na funkcjonowanie wątroby.

Chora wątroba zwiększa swoją objętość, przez co zaczyna naciskać na sąsiadujące z nią organy. Objawem somatycznym jest wówczas silne kłucie w boku. Podczas trwania problemów z wątrobą, chory może mieć uczucie goryczy w ustach, odczuwać wzdęcia, biegunki lub zaparcia. Pojawia się intensywny apetyt na słodycze. Spód języka może barwić się na żółto.

Dieta dobra dla wątroby

Wątroba zbiera w sobie mnóstwo zanieczyszczeń, z których warto jest ją odciążyć. Dzięki temu będzie ona działała dłużej, a wręcz odmłodnieje. Aby organ miał czas się zregenerować, dieta powinna trwać osiem tygodni. Założenia jadłospisu są proste. Lepiej jest postawić na spożywanie mniejszej ilości posiłków, ale częściej. Warzywa zdecydowanie lepiej jeść na surowo (oczywiście te do tego przeznaczone), natomiast mięsa i inne potrawy – gotować na parze. Wątrobie przysłuży się wszystko to, co jest świeże. Zrezygnować należy przede wszystkim z alkoholu, kawy i czarnej herbaty. Niewskazane jest czerwone mięso, pieczywo pszenne i grzyby. Na czas ośmiu tygodni należy również zrezygnować z nabiału. W zamian należy do diety wprowadzić jak najwięcej warzyw takich jak marchewka, buraki, ziemniaki i pomidory, a także wszystkie warzywa zielone. Jeżeli pieczywo, to tylko ciemne z mąki z pełnego przemiału. O zdrowie wątroby zadbają kwasy omega 3 znajdujące się w rybach morskich, a także zdrowe tłuszcze pochodzące z olejów tłoczonych na zimno.

Taką zdrowotną kurację dla wątroby zdecydowanie warto jeszcze bardziej wzbogacić poprzez picie soku z żurawiny oraz jabłek. Regenerację wątroby wesprze ostropest plamisty, a także napar wykonany z mniszka lekarskiego i korzenia karczocha. Poza naparami można również wykorzystać gotowe tabletki ziołowe, które będą miały podobne działanie. Skuteczna dla wątroby jest sylimaryna oraz żółciopędna cynaryna. Wspomogą one jej pracę i pomogą pozbyć się dolegliwości bólowych.

Spiropharm – sklep z preparatem Spirodetox – naturalne oczyszczanie organizmu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *