Dlaczego warto korzystać z usług adwokata podczas rozwodu?

[REKLAMA]

Wiele osób zastanawia się, czy w przypadku rozwodu będzie potrzebować prawnika. Warto wiedzieć jednak, jakie korzyści płyną z korzystania z usług prawnika podczas procesu rozwodowego, w szczególności, jeżeli mamy zamiar ubiegać się o alimenty.

Małżonkowie, którzy chcą rozwodu, chcieliby, aby zakończył się on jak najszybciej. Warto wiedzieć, że adwokat może złożyć pozew rozwodowy, który nie będzie dotknięty żadnymi formalnymi wadami, a zatem sąd nie będzie wzywał strony do uzupełnienia braków.

Oczywiście, zaangażowanie adwokatów w proces rozwodowy może być przydatne. W końcu same strony lepiej wiedzą, jak wyglądało ich życie rodzinne. Ale spotkanie w sądzie z byłym partnerem może być dla kogoś nieprzyjemną i stresującą sytuacją. Prawnik może takie sytuacje ograniczyć do niezbędnego minimum. Sprawa rozwodowa może mieć daleko idące konsekwencje. Wystarczy powiedzieć, że czasami w grę mogą wchodzi także alimenty. Proces ten nie powinien być nigdy niedoceniany. A zwłaszcza, gdy podejrzewamy, że druga strona będzie korzystać z pomocy profesjonalnego prawnika. W tej sytuacji kancelaria adwokacka poradzi nam, jakich narzędzi technologicznych można użyć, aby lepiej chronić swoje potrzeby. Warto zlecić sprawę profesjonaliści, który zapewni, że wszystkie wnioski zostaną złożone we właściwej formie i we właściwym czasie. Z drugiej strony, w przypadku spraw finansowych, prawnik może pomóc w wykazaniu rzeczywistego stanu finansowego i majątkowego drugiej strony. Procesy rozwodowe często niosą ze sobą znaczny ciężar różnych negatywnych emocji. Ponadto, ważna jest również współpraca z prawnikiem podczas spotkań w biurze przed przesłuchaniem.

Ważne jest, aby powiedzieć prawnikowi wszystko, co może być istotne, jak również, aby pozbyć się tego, co może być przeszkodą. Prawnik powinien zawsze okazywać współczucie i zrozumienie. Jego rolą jest przede wszystkim udzielanie pomocy. Wreszcie, gdy wyrok zostanie wydany, prawnik będzie mógł realnie ocenić, czy decyzja sądu jest prawidłowa i czy warto się od niej odwołać. Warto ponadto mieć świadomość, że ewentualna apelacja musi być starannie i profesjonalnie przygotowana, aby przyniosło to pożądany efekt. Jeśli odwołanie nie spełnia wszystkich wymogów formalnych, to możemy przegrać.

3 thoughts on “Dlaczego warto korzystać z usług adwokata podczas rozwodu?”

  1. Wiadomo, że taka pomoc prawnika może być nieoceniona. Lepiej z niej skorzystać, a lepiej przejdziemy przez cały proces.

    1. Bez dwóch zdań. Ja na tym, że zatrudniłam adwokata zyskałam po kilkukroć – mec. Maryla Mikołajewska, polecam

      1. Maryla Mikołajewska była na mojej liście prawników godnych uwagi przy sprawie rozwodowej. Napiszę i dam jej szansę, bo dużo opinii w necie że udzieliła pomocy w rozwodzie, nawet takim z orzeczeniem winy. Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *