Dlaczego warto wybrać przedszkole prywatne?

[REKLAMA]

W Polsce edukacja przedszkolna przysługuje dzieciom w wieku od lat trzech do sześciu. Ze względu na meandry systemu rekrutacji dostanie się do konkretnej placówki bywa utrudnione. I to jest jeden z powodów, dla których rodzice coraz częściej decydują się na przedszkole prywatne. Tego typu miejsca posiadają jednak także wiele innych zalet.

Co niepubliczne przedszkole oferuje swoim podopiecznym?

Przedszkole Wrocław bardzo mocno wyróżnia się na tle placówek publicznych. Rodzice mogą tutaj liczyć na o wiele bardziej indywidualne podejście do dziecka. Nie bez znaczenia jest też czas działania. Takie instytucje świadczą swoje usługi również w wakacje.

System skrojony pod dzieci

Przede wszystkim niepubliczne przedszkole Wrocław może pozwolić sobie na o wiele mniejsze grupy niż opieka zapewniana przez państwo. Dzięki temu nauczycielki mają więcej czasu dla każdego z dzieci w grupie.

Dodatkowym atutem jest możliwość dostosowania posiłków do oczekiwań i potrzeb najmłodszych. To świetny sposób na rozwiązanie problemu niejadków oraz dzieci z zaburzeniami żywienia.

Przedszkole prywatne przez cały rok

Z jednej strony dzieci też chcą mieć wakacje. A z drugiej potrzebują opieki.

Publiczne przedszkola rzadko działają od czerwca do września. Dlatego właśnie świetnym rozwiązaniem jest zapisanie dzieci do przedszkola niepublicznego.

Przedszkole prywatne oferuje dużą ilość zajęć pozalekcyjnych

Dzieci przed dziesiątym rokiem życia mają o wiele bardziej chłonne umysły. Przyswajają wiedzę w zastraszającym tempie. I dlatego bardzo ważne jest, aby w tym okresie zapewnić im tak dużo okazji do rozwoju, jak to tylko możliwe.

Niepubliczne przedszkole gwarantuje bardzo duże ilości zajęć dodatkowych.

Typy zajęć w placówkach niepublicznych

W placówkach tego typu regularnie zdarzają się następujące typy zajęć:

  • język angielski. Jest olbrzymia szansa na to, że dzieci zapoznane z tym językiem we wczesnym wieku będą nim biegle mówiły jako dorosłe.
  • zajęcia muzyczne. Lekcje muzyki rozwijają słuch i wrażliwość. A poza tym sprawiają dużo radości wszystkim, którzy biorą w nich udział.
  • zabawy sportowe. Wiele niepublicznych ochronek posiada własne sale gimnastyczne, które pozwalają dzieciom się wyżyć nawet w zimne miesiące.

Reasumując przedszkole niepubliczne jest płatne, ale za to zapewnia o wiele lepszą opiekę niż placówki państwowe. Dzieci w tego typu instytucji mogą liczyć na indywidualne żywienie oraz duże ilości zajęć dodatkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *