Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

[REKLAMA]

Nauka języka angielskiego to ważny aspekt w naszym życiu. Każdy ma bowiem styczność z tym językiem, zarówno w pracy, jak i często na studiach lub w codziennym życiu, np. na wakacjach. Warto poznać, chociaż podstawy umożliwiające podstawową komunikację. 

Dlaczego ważna jest nauka języka angielskiego

Umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym jest na wagę złota. Zwiększa szansę nie tylko na lepszą pracę w przyszłości, ale także na bardziej atrakcyjne warunki zatrudnienia. Firmy coraz częściej nawiązują kontakty z zagranicznymi klientami, co sprawia, że prawie każde stanowisko wymaga znajomości języka w stopniu komunikatywnym. Otwierają się także perspektywy w innych branżach, tj. turystyka lub handel międzynarodowy. Możliwości nauki angielskiego jest wiele, na rynku pojawiają się oferty zarówno nauki zdalnej, jak i stacjonarnej, np. angielski Konin.

Nauka języka angielskiego już od najmłodszych lat

Istnieje wiele korzyści, które przynosi nauka języków obcych zapoczątkowana już od wieku nawet 3-4 lat. Naukę angielskiego warto zacząć jak najwcześniej przede wszystkim ze względu na to, że kilkulatkom przychodzi ona o wiele prościej. Oczywiste jest, że dzieci chłoną wszelką wiedzę jak gąbka, dlatego przyswojenie obcego języka poprzez zabawę ułatwi start w późniejszym przyswajaniu obcojęzycznych zwrotów oraz słówek. Okazuje się także, że dzięki nauce w tak młodym wieku dziecko ćwiczy pamięć, koncentrację uwagi, a także rozwija umiejętność podejmowania decyzji. Przykładową szkołę językową, w której realizowane są zajęcia dla najmłodszych, znaleźć można tutaj: język angielski Konin

Korzyści, jakie daje nauka w stacjonarnej szkole językowej

Zarówno nauka stacjonarna, jak i online daje wiele niezaprzeczalnych korzyści. Stojąc przed wyborem sposobu nauki języka angielskiego, warto zapoznać się z zaletami, jakie daje stacjonarna nauka w szkole językowej:

  • odpowiedni dobór poziomu nauczania i przebywanie w takiej samej grupie,
  • bezpośredni kontakt z nauczycielami,
  • motywacja w postaci lekcji stacjonarnych,
  • przełamanie oporów przed mówieniem wśród pozostałych słuchaczy,
  • świetne wyposażenie sal lekcyjnych w przydatne pomoce naukowe,
  • integracja i poczucie przynależności do grupy,
  • możliwość poznania wielu akcentów,
  • kontrola wypowiedzi i natychmiastowe wskazówki od doświadczonych osób.

Najlepszy czas na naukę języków obcych

Nie istnieje ściśle określony przedział wiekowy, w którym należy rozpocząć naukę angielskiego. Jeśli wpadnie nam do głowy taki pomysł, nieważny jest wiek, trzeba po prostu zacząć. Jeśli chodzi o dzieci, badania wskazują, że po 7 roku życia efektywność nauki języków znacznie maleje, więc wniosek jest taki, że warto rozpocząć zapoznawanie się z nimi już od przedszkola. Taka nauka w formie zabawy da świetne podstawy, aby doskonalić warsztat w późniejszych latach, a także oswoi z językiem oraz przełamie bariery w postaci strachu przed mówieniem. 

Na szybkość przyswajania wiedzy ma wpływ także wiele innych aspektów, np. doświadczenie w nauce języków oraz motywacja. Nigdy nie jest za późno, dlatego warto rozpocząć naukę tak szybko, jak to tylko możliwe.

2 thoughts on “Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *