Jak przedłużyć zapach perfum?

[REKLAMA]

Każdy, kto traktuje swoje perfumy jak części garderoby, chce czuć je jak najdłużej. Czy istnieją skuteczne sposoby na to, aby przedłużyć trwałość zapachu? Okazuje się, że tak!

Aby zwiększyć trwałość perfum, zadbaj odpowiednio o skórę

Aby perfumy miały większą trwałość, należy działać dwutorowo. Po pierwsze, trzeba zadbać o skórę, a po drugie, o sam flakonik z naszą drogocenną zawartością. Gdy mowa o tym pierwszym, należy przede wszystkim utrzymywać naszą zewnętrzną powłokę w optymalnym poziomie nawilżenia. Skóra dobrze odżywiona, zregenerowana i nieprzesuszona nosi na sobie zapachy dłużej. Dodatkowo, im lepsza jest kondycja naszej skóry, tym zapach perfum może wydawać nam się pełniejszy. Ciekawostką może być również fakt, że na trwałość (oraz jakość!) zapachu perfum, którymi spryskamy nasze ciało, ma wpływ poziom pH skóry. Poziom kwasowości naszej skóry zmienia się w zależności od tego, jakich kosmetyków do mycia używamy, jakie balsamy do ciała aplikujemy na siebie po kąpieli oraz od tego, jakie lekarstwa bierzemy lub jaką dietę stosujemy. Sięgając po swój zapach, powinniśmy być wysuszeni po kąpieli lub prysznicu. Aplikowanie perfum na mokrą skórę obniża trwałość wydzielanej później woni.

Zweryfikuj, czy Twój naturalny zapach pasuje do perfum

Jeśli jesteśmy pewni, że wszystkie wymienione powyżej czynniki nie wpływają szczególnie na jakość i trwałość zapachu, zweryfikujmy, jak nasze perfumy pachną na innej osobie. Może okazać się, że winą za zbyt niską trwałość zapachu lub za to, że nuty zapachowe są wyraźnie zmienione odpowiada nasz indywidualny, naturalny zapach ciała. Nawet najbardziej luksusowe perfumy świata mogą nie pachnieć dobrze, gdy nie dopasują się do naturalnego zapachu ich użytkownika.

Sposób przechowywania perfum wpływa na ich trwałość

Koleją ważna kwestią, którą należy poprawić, gdy chcemy zwiększyć trwałość naszych perfum jest sposób ich przechowywania. Po pierwsze, weźmy pod lupę miejsce. Łazienka oraz miejsce bardzo nasłonecznione nie są odpowiednie dla przechowywania flakoników z perfumami. Szczególnie, gdy szkło jest przezroczyste lub jasne. W łazience problemem jest wilgoć oraz częste zmiany temperatury.

Podsumowanie

Na koniec pamiętajmy: perfumy to kosmetyki, które mają swoją indywidualną trwałość. Szukając zapachu dla siebie zadbajmy o to, aby charakteryzował się wysoką trwałością oraz aby pochodził ze sprawdzonego źródła, tj. sklep z perfumami. Perfumy podrobione można poznać najczęściej właśnie po tym, że ich zapach ulatuje zdecydowanie szybciej niż w przypadku, gdy mamy do czynienia z produktami oryginalnymi.

*Artykuł opracowany na podstawie informacji udzielonych nam przez specjalistów ze sklepu https://perfumy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *