Firma rekrutacyjna – remedium na problemy pracodawców

[REKLAMA]

Chyba każdy ma już za sobą w życiu przynajmniej jedną rozmowę kwalifikacyjną, chociaż wiele osób uczestniczyło w znacznie większej ilości spotkań rekrutacyjnych. Obecnie zostawianie swojego CV wraz z listem motywacyjnym w siedzibie firmy odchodzi coraz bardziej do lamusa. Coraz popularniejsze jest wysyłanie aplikacji online. Co więcej, często odzew przychodzi nie w postaci potencjalnego pracodawcy, ale agencji rekrutującej. Czy rekrutacja pracowników przez specjalizującą się w tym firmę pozwala rzeczywiście wyłuskać spośród setek zgłoszeń tych najlepszych kandydatów?

Coraz popularniejsze rekrutacje pracowników przez specjalistyczne firmy

Rekrutacja pracowników na własną rękę staje się dla przedsiębiorców coraz bardziej problematyczna. Okazuje się, że wcale nie tak łatwo jest zatrudnić odpowiednią na dane stanowisko osobę. Ponadto wiązać się to może z niemałymi stratami finansowymi i czasowymi. Na szczęście problem żmudnego i nieowocnego poszukiwania pracowników można szybko rozwiązać, a z pomocą przychodzą firmy zewnętrzne. Dlaczego warto skorzystać z tego typu usług? Otóż firmy rekrutacyjne śledzą na bieżąco to, co dzieje się na portalach społecznościowych i ogłoszeniowych, posiadają wiedzę i doświadczenie odnośnie skutecznego pozyskiwania wartościowych dla danego przedsiębiorstwa pracowników. Ponadto wykorzystują one zróżnicowane kanały docierania do kandydatów. Z całą pewnością więc rekrutacja jest dobrze zaplanowana i profesjonalnie przeprowadzana. Wszystko to przyczynia się do zwiększenia prawdopodobieństwa odniesienia sukcesu.

Decydując się na współpracę z firmą rekrutacyjną, można liczyć zarówno na oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Organizowanie spotkań rekrutacyjnych wymaga sporych nakładów finansowych i czasowych, dlatego też zaufanie profesjonalistom pozwala sporo zaoszczędzić. Ich zadaniem jest zredagowanie skutecznych ogłoszeń o pracę, selekcjonowanie przysłanych CV i organizowanie spotkań ze starannie wybranymi kandydatami. Z kolei rola przedsiębiorcy sprowadza się w tym przypadku do zaledwie zapoznania się z rekomendowanymi przez firmę rekrutacyjną kandydatami. Z całą pewnością jest to ogromne ułatwienie dla pracodawcy. Należy przy tym pamiętać, że dotarcie do odpowiednich kandydatów nie jest łatwe i nierzadko wymaga zastosowania specjalnych narzędzi. Co więcej, jeśli wybrani kandydaci nie spełnią wymagań przedsiębiorcy, firma rekrutacyjna zajmie się nieodpłatnie przeprowadzeniem kolejnego projektu rekrutacyjnego lub zwróci pobrane za rekrutację wynagrodzenie. Płaci się im bowiem za osiągnięte wyniki, a wystawione przez agencję faktury można wliczyć nawet w koszty prowadzonej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *