Jak szukać pracy dorywczej?

[REKLAMA]

Wiele osób w pewnym momencie swojego życia decyduje się na szukanie pracy tymczasowej. Najczęściej są to uczniowie i studenci, którzy chcą w wakacje (lub wieczorami, po zajęciach) zarobić na własne wydatki. Praca dorywcza jest poszukiwana także przez matki, które nie mogą pozwolić sobie na pracę nawet na pół etatu lub osoby, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową. Jak szukać pracy tymczasowej?

Praca dorywcza: jak szukać w Internecie?

Pierwszym miejscem, w którym warto szukać pracy dorywczej jest…Internet. Portale z ogłoszeniami o pracę wypełnione są ofertami pracy tymczasowej czy dorywczej. Pracodawcy coraz częściej szukają swoich przyszłych pracowników właśnie w sieci, chwaląc sobie komfort zamieszczania ogłoszeń i kontaktowania się z kandydatami. Coraz częściej ofertę pracy tymczasowej czy dorywczej można znaleźć także na popularnych portalach społecznościowych, w tym np. na Facebooku – wystarczy należeć do odpowiednich grup (czyli takich, które są skierowane do osób szukających danego rodzaju pracy).

Szukaj przez znajomych i rodzinę

Często okazuje się, że wystarczy porozmawiać z kilkoma znajomymi, by dostać ofertę pracy dorywczej. Jeśli podczas dyskusji z życzliwym znajomym wspomnimy, że szukamy pracy tymczasowej możemy być niemal pewni, że nasz rozmówca będzie to miał na uwadze. Szybko może okazać się, że ktoś z kręgu znajomych naszego rozmówcy potrzebuje kogoś do pracy. Dzięki temu nie tylko zyskamy dostęp do oferty pracy, ale także zwiększamy swoje szanse na zatrudnienie – poprzez polecenie.

Agencja pracy tymczasowej

Agencja pracy tymczasowej to kolejne miejsce, w które warto się udać, jeśli szukamy pracy tymczasowej czy dorywczej. Agencja pracy tymczasowej ma w swoim katalogu wyselekcjonowane oferty od zaufanych pracodawców. Co więcej, warto pamiętać, że agencja pracy tymczasowej również zwiększa nasze szanse na zatrudnienie – na podstawie naszego CV i oczekiwań proponuje nam oferty najbardziej zbliżone nie tylko do naszych wymagań, ale także umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *